Problemy z orgazmem u 20-latki

Witam, mam 20 lat i współżyje z chłopakiem od roku i przez ten rok ani razu nie miałam orgazmu ostatnio powiedziałam to swojemu partnerowi i on teraz od paru dni nie odzywa się do mnie. co mogę zrobić w takiej sytuacji?? dodam jeszcze ze gdy sie masturbuje to orgazm mam zawsze. czy to ze mna jest cos nie tak ? Prosze o odpowiedz pozdrawiam.

Dzień dobry!

Jeśli coś jest niepokojące w opisywanej przez Panią sytuacji to atmosfera, która nastała w Państwa związku po rozmowie kilku dni temu. Zachęcam przede wszystkim do rozmowy z partnerem, wzajemnego wyjaśnienia sobie swoich emocji i myśli, np. co jest przyczyną milczenia chłopaka.

W jaki sposób przez ostatni rok rozmawiali Państwo ze sobą o Waszym życiu seksualnym? Czy poruszaliście temat Pani orgazmów?

Dla większości kobiet (w przeciwieństwie do większości mężczyzn) orgazm nie jest reakcją odruchową, ale stopniowym procesem nauki, poszukiwania, zwiększania samoświadomości, rozumienia własnej seksualności. To naturalne, że trwa i większość kobiet odkrywa pełnię swoich możliwości po latach regularnego współżycia.

Osiąganie orgazmu wyłącznie podczas stosunku jest dla wielu kobiet trudne lub niemożliwe, ponieważ pochwa jest znacząco mniej unerwiona i wrażliwa na dotyk niż łechtaczka.

To, że osiąga Pani orgazmy podczas masturbacji oznacza, że wszystko jest OK (dużą część młodych dziewcząt, a także dojrzałych kobiet, również osiągania orgazmu podczas masturbacji uczy się z czasem). Właściwą drogą jest jedynie zaproszenie partnera do tej masturbacji i nauka wspólnego przeżywania tego, a także przejęcia przez partnera tej umiejętności.

Pozdrawiam!