Brak orgazmu przez 3 lata uprawiania seksu

witam mam 25lat i od 3 lat uprawiam sex z jednym partnerem i jeszcze nigdy nie miałam orgazmu. Byłam kilka razy bardzo blisko ale wszystko uciekało i traciłam chęć na dalszy stosunek

Dzień dobry!

Dla większości kobiet orgazm nie jest reakcją odruchową, ale procesem nauki. Warto zastanowić się i omówić (wspólnie z partnerem lub wspólnie z psychologiem-seksuologiem), czy jest coś, co mogłoby zmienić się w Państwa współżyciu, postępowaniu partnera lub Pani, aby przybliżyć się do osiągnięcia orgazmu.
Istotne, czy pojawia się on podczas masturbacji - czy Pani sama zna sposób doprowadzenia się do orgazmu i należy jedynie pokazać go, nauczyć partnera.

Zachęcam do lektury licznych artykułów i książek poradnikowych dot. kobiecej seksualności, a w razie potrzeby także wizyty u psychologa seksuologa.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Sugerowałbym konsultację seksuologiczną podczas której mogłaby się Pani bliżej przyjrzeć swojej seksualności, znaleźć przyczynę problemu oraz, oczywiście, poradzić sobie z nim.

Pozdrawiam.