Codzienna masturbacja wodą pod prysznicem

Od dwóch lat codziennie masturbuję się wodą pod prysznicem, niestety jest to dużo silniejsze ode mnie. Czy jest jakiś sposob aby przestać to robić?

Dzień dobry.

Czynności masturbacyjne ustępują zwykle, gdy pojawia się możliwość podejmowania stosunków seksualnych. Z opisu wynika jednak, że Pani aktualna "niemoc" jest przyczyną niepokoju, dlatego sugerowałbym konsultację seksuologiczną.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Masturbacja jest naturalnym i prawidłowym sposobem rozładowania napięcia seksualnego. Szczególnie dla osób, które nie współżyją seksualnie w związku.
Niekiedy jednak masturbacja przestaje służyć zaspokojeniu potrzeby seksualnej, a staje się nawykiem.
Masturbacja strumieniem wody niesie również to ryzyko, że są to bodźce bardzo trudne do odtworzenia podczas współżycia z partnerem/ partnerką i może (ale nie musi) pojawić się trudność z czerpania przyjemności ze współżycia.
Zachęcam do ograniczenia masturbacji tą drogą i poszukiwania innych sposobów, np. dotyku dłonią czy penetracji pochwy.

Zachęcam do lektury licznych artykułów i książek poradnikowych dot. kobiecej seksualności, a także osobistej rozmowy z psychologiem-seksuologiem.

Pozdrawiam!