Jak zdobyć pewność siebie i być stroną inicjującą seks?

Witam , mam problem z moim libidem , ale myślę , m ze problem nie dotyczy tylko hormonów, ale i akceptacji swojego wyglądu i pewności siebie . Wstydzę się być strona inicjujaca podczas stosunku z mężem z którym jestem juz 11 lat , bo się wstydzę i boję ze coś z partacze. Mam 28 lat I chyba jestem ładna dziewczyna , ale i tak się wstydzę , czy jest coś co mogło by mi pomóc w zdobyciu pewności siebie, bardzo zależy mi na tym chcialabym się cieszyć seksem i czuć się dobrze w własnej skórze...

Dzień dobry!

Czy niska samoocena, osłabiona pewność siebie pojawiają się wyłącznie w życiu seksualnym, czy też w innych sferach?
Zachęcam do dłuższej osobistej konsultacji z psychologiem-psychoterapeutą. Zmiana swoich długoletnich nawyków, zazwyczaj także jest pracą bardziej długotrwałą - np. w psychoterapii. Jeśli jednak czuje Pani, że możliwe, pomocne i skuteczne mogłoby być skorzystanie ze skróconych porad, zachęcam do np. lektury książek poradnikowych dot. kobiecej seksualności.

Pozdrawiam!