Brak orgazmu u partnerki cierpiącej na endometriozę

Witam mam pewien problem moja dziewczyna ma endometriozę jesteśmy ze sobą już dwa lata a ona nigdy nie miała orgazmu jestem jej pierwszym i nie wiem co zrobić. W jaki sposób mógłbym ja do tego doprowadzić? Przez tą sytuację odechciewa nam się seksu nie wiem co mogę zrobić. próbowałem wiele sposobów, całymi dniami szukałem pozycji, metod. Proszę o pomoc i radę

Dzień dobry!

Po Pana wieku domyślam się, że także partnerka może być stosunkowo młodą osobą. Dla kobiet młodych, rozpoczynających dopiero życie seksualne niejako naturalne są trudności z osiąganiem orgazmu. Wiąże się to z brakiem doświadczenia.
Dla większości kobiet orgazm nie jest reakcją odruchową (tak jak dla większości mężczyzn), ale procesem nauki, stopniowego poznawania i uczenia się swoich potrzeb i reakcji ciała. Często najlepszą receptą jest - czas, cierpliwość, ciekawość. Stopniowego zbieranie kolejnych doświadczeń seksualnych w dobrej relacji.
Endometrioza może, ale nie musi mieć znaczenia dla osiągania orgazmu.
Istotne, czy partnerka sama osiąga orgazm podczas masturbacji, a także, jakie jest jej nastawienie emocjonalne do seksu, czy akceptuje i lubi swoje ciało, na ile dobrze czuje się w związku, jaka była atmosfera domu rodzinnego dziewczyny i jakie wychowanie oraz edukację seksualną przyjęła.
W razie dalszych wątpliwości, możecie Państwo wspólnie skorzystać z osobistej konsultacji psychologiczno-seksuologicznej.

Pozdrawiam!