Brak odczuwania przyjemności ze stosunku seksualnego

Nie odczuwam przyjemności ze stosunku seksualnego. Nie wiem co może być przyczyną, odczuwam nieraz ból albo praktycznie nic nie czuję i moje orgazmy są udawane. Co może mi dolegać?

Dzień dobry!

Wspomina Pani, że ma 19 lat. Z tego też powodu domyślam się, że Pani doświadczenie seksualne nie jest jeszcze bardzo duże. Większość młodych kobiet, rozpoczynających dopiero życie seksualne nie doświadcza orgazmów. Nie oznacza to, że cokolwiek im dolega. W fizjologii kobiecej (dla większości) orgazm NIE jest reakcją odruchową, automatyczną, ale trzeba go odkryć, nauczyć się. Wiele daje samodzielne poznawanie swojego ciała i nauka odkrywania przyjemności podczas masturbacji. Bardzo ważne jest jednak przede wszystkim rozwijanie sztuki miłosnej z partnerem. Skąd ma on jednak wiedzieć, że warto się starać, szukać i rozwijać, skoro udaje Pani, że przeżywa orgazm? Ból podczas stosunku najczęściej powodowany jest niewystarczającym podnieceniem, a co za tym idzie, niedostatecznym otwarciem i nawilżeniem pochwy lub niedelikatności partnera lub wybieraniem dyskomfortowych dla Was pozycji. Zawsze warto jednak wykluczyć również inne ewentualności (np. nadżerkę, infekcję) podczas badania ginekologicznego.

Pozdrawiam!