Brak odczuwania przyjemności podczas stosunku seksualnego

Witam, chciałam zapytać o brak odczuwania przyjemności z sexu. Wspolzyje ok 3 lat. Orgazm lechtaczkowy ok ale przy penetracji mogłabym czasem spać, czasem odczuwam przyjemność która mogę porównać do masażu pleców ale o orgazmie nie ma mowy. Co n to poradzić?

Chyba jednak bez wizyty u specjalisty się nie obejdzie. Ale zanim to Pani zrobi - sugeruję zajrzeć do księgarni - polecam książkę Slow sex. Uwolnij miłość - Hanna Rydlewska, Marta Niedźwiecka

Dzień dobry!

Pochwa jest znacząco mniej unerwiona i wrażliwa na bodźce, stąd większość kobiet odczuwa głównie (lub wyłącznie) orgazmy tzw. łechtaczkowe. Samo w sobie nie jest to niepokojące. Orgazm jako zjawisko fizjologiczne jest tylko jeden, różne są jedynie drogi jego wywoływania. Dla jednych będzie to stymulacja pochwy, dla innych piersi, odbytu itp. Można poszukiwać i dążyć do uczenia się nowych dróg orgazmów, jeśli jest to dla Pani istotne.

Pozdrawiam!