Problem z osiągnięciem orgazmu u 19-latki

Witam mam 19 lat od 1.5 roku 3 x w tyg wspolzyje z moim chlopakiem nie zabezp.sie . od 1.5 roku czasu mialam tylko dwa razy orgazm. :( teraz nasze stosunki z pieszczotami do 40 min trwaja a ja nie moge go osiagnac :( prosze o pomoc

Sprzyjający opisywanej trudności jest Pani wiek. Jest Pani młodą kobietą, która rozpoczęła współżycie całkiem niedawno, co oznacza, że poznaje Pani własną seksualność, swoje ciało, sposoby pobudzania, które sprawiają największą satysfakcję seksualną. Równolegle Pani partner poznaje Pani ciało i to jak Pani reaguje na określone pieszczoty i określoną stymulację. Zachęcam do niekoncentrowania się na osiąganiu orgazmu, a raczej na czerpaniu satysfakcji ze zbliżeń, poznawania własnej seksualnej reaktywności i pieszczot, które przynoszą największe seksualne spełnienie. W przypadku gdyby Pani niepokoiła się trudnością z osiąganiem orgazmu może Pani skorzystać z porady psychologa - seksuologa.

Dzień dobry.

Brak orgazmu może wynikać z różnych przyczyn. Często młode kobiety nie osiągają satysfakcji po prostu z powodu braku psychicznej gotowości do podjęcia współżycia seksualnego. Inną przyczyną może być np. lęk przed niechcianą ciążą, jeszcze inną - mało satysfakcjonujący związek czy też nieporadność partnera, itp., itd.
Możliwe, że w Pani przypadku na brak orgazmu ma wpływ brak zabezpieczenia i poczucie "zagrożenia" zapłodnieniem. Nawiasem mówiąc, brak antykoncepcji podczas współżycia jest wielką niefrasobliwością, chyba, że w wieku 19 lat jest Pani pewna zarówno osoby partnera, jak i gotowa jest Pani na całkowitą i nieodwołalną zmianę jakości życia, jaka nastąpić może w przypadku zajścia w ciążę.

Pozdrawiam.