Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jestem biseksualny pomimo związku małżeńskiego?

Od zawsze interesowały mnie kobiety i nigdy nie myślałem o kontaktach seksualnych z mężczyznami do pewnego czasu. Jestem w stałym związku lecz od kilku miesięcy przeglądam strony dla biseksualistów i homoseksualistów oraz pociąga mnie pornografia o takiej tamtyce. Kilka razy miałem sny erotyczne z mężczyznami i kobietami wspólnie lecz również z samymi mężczyznami. Na samą myśl o kontakcie seksualnym z mężczyzna strasznie się podniecam i fantazjuje o tym. Lecz te ochoty przechodzą same, czasami w ogóle o tym nie myśle. Jestem w szczęśliwym ziwazku lecz czy mogę być biseksualny i dopiero teraz się o tym przekonuje ?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Homoseksualizm

Natura ludzkiej seksualności jest zmienna w czasie. Wraz z doświadczeniami życiowymi czy sytuacją nasze potrzeby czy sposób ich realizacji mogą przybierać różne formy. Podobnie jest z orientacją seksualną. Obecnie zaś kwestia diagnozy orientacji seksualnej została przez seksuologów oddana niejako w ręce każdej osoby. Najważniejsze nie jest obiektywne twierdzenie specjalisty, ale samookreślenie pacjenta. Zatem to Pan najlepiej wie, czy jest Pan biseksualny czy nie. To Pan zna swoją własną granicę, poza którą jest Pan już biseksualny, albo przed którą pozostaje Pan heteroseksualny. Jest Pan w związku z kobietą, z którą Pan współżyje. Fantazjuje Pan o mężczyznach, ale do seksu nie doszło. Czy zewnętrzna opinia zmieni Pana postrzeganie tej sprawy? Czy określenie Pana jako osoby heteroseksualnej Pana uspokoi, a zdiagnozowanie jako biseksualnego zaniepokoi?
Jeśli ma Pan rozterki, to dobrym pomysłem będzie konsultacja z seksuologiem, który pomoże Panu zobaczyć Pana seksualność w bardziej uporządkowany sposób.
Pozdrawiam i życzę dużo pomyślności!
seksuolog@grabowski.gr

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy