Pornografia gejowska a orientacja seksualna

Mam 22 lata i od jakiegoś czasu oglądam pornografię gejowską. Wtedy często występuje u mnie podniecenie seksualne. Jestem trochę przerażony, bo uważam się za 100% heteroseksualnego faceta. I wiem że nigdy nie mógłbym być w jakiś relacjach z mężczyznami. Chociaż zdarzało mi się fantazjować zarówno o kobietach jak i o mężczyznach. Nie mam pojęcia co mam o tym wszystkim myśleć, w głębi czuję że tylko kobieta może mi dać wszystko to co potrzebuję. Proszę o jaką radę, pomoc.
22 LAT ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Jeżeli uważa się Pan za 100% heteroseksualnego mężczyznę, to na pewno tak jest i nie ma Pan najmniejszych powodów do obaw. To, że od czasu do czasu fantazjuje Pan o kobietach i o mężczyznach, nie czyni z Pana homoseksualisty. Fantazje erotyczne o różnej treści są nam potrzebne i pozwalają urozmaicać życie seksualne. Jeśli chodzi o podniecenie seksualne podczas oglądania przez Pana pornografii gejowskiej, to też nie ma w tym niczego nadzwyczajnego czy niepokojącego. Po prostu obrazy seksualne, które odbiera Pana mózg, stymulują organizm i sprawiają, że odczuwa Pan napięcie seksualne. Jeżeli jednak ma Pan jakiekolwiek wątpliwości co do swojej orientacji seksualnej albo chciałby Pan z kimś porozmawiać na ten temat, zachęcam Pana do konsultacji u seksuologa.
Pozdrawiam!

Nikt nie jest 100% hetero ani homoseksualny.
Najlepiej w ogóle ograniczyć znacznie pornografię i masturbację.
To niedojrzałe i zastępcze formy seksu, powinny być jedynie tłem, marginesem młodego, aktywnego człowieka...