Czy jest możliwe, że jestem biseksualny?

Kiedy oglądam filmy erotyczne z homoseksualistami(mężczyźni) szybko sie podniecam, dostaje bardzo szybkiej erekcji i po stosunkowo krótkiej masturbacji dochodzi do wytrysku. Z kolei kiedy oglądam materiały erotyczne o tematyce heteroseksualnej podniecenie przychidzi stopniowo jak i erekcja, a masturbacja czasem zajmuje mi 3 krotnosc tego co w przypadku materiałów o tematyce homoseksualnej. W przypadku materiałów erotycznych z heteroseksualistami oprócz zwracania uwagi na wygląd kobiety zauważyłem ze przykuwam wieksza uwagę do mężczyzny, do jego wygladu, muskulatury czy postury. Kiedy widzę ładną, uroczą dziewczynę czasem się podniecam, jednak częściej jestem w stanie podniecić się tym że widzę przystojnego, umięśnionego mężczyznę a czasami nawet zastanawiam się jakie jest jego życie prywatne i jaki jest na codzień. W paczce przyjaciół jestem jedynym chłopakiem na 3 dziewczyny, kiedyś próbowałem się wkręcić do typowej paczki chłopaków, jednak odpuściłem bo czułem jak strasznie sztucznie się zachowuję, reaguje czy rozmawiam z nimi; często czułem skrępowania i wstyd chodź nie miałem się czego wstydzić. Czasem w kontaktach, w czasie rozmowy z mężczyznami, których znam czuje też owe skrępowanie i wstyd (kilka razy nawet dostałem wtedy erekcji), a praktycznie w ogóle ich nie odczuwam przy kontaktach z dziewczynami, między nimi jestem wręcz bardzo swobodny nawet jeśli dopiero zawieram z nimi kontakt. W przeszłości byłem w 2 związkach z dziewczynami jednak żaden z nich nie przetrwał 2 dłużej niż dwa miesiące. Nigdy nie mailem snow erotycznych o żadnej z płci, ale czasami kiedy wyobrażam sobie siebie z kimś często ta wiosna się zmian raz to mężczyzna a raz kobieta. W dodotaku nie zawsze też tak czuję, czasem mam okresy że te sytuacje są cały czas, czasem na przemian A czasem nie ma ich w ogóle, ale trwa to maksymalnie 4-8 dni potem to wszystko wraca. Co to oznacza? Czy to możliwe żeby w ten osób objawiał się biseksualizm lub homosekseualność? Czy może to normalne i pomimo tego dalej mogę być heteroseksualny? Osobiście czuje się lekko zaniepokojony tymi wszystkimi sytuacjami bo zawsze myślałem o sobie jako o osbie heteroseksualnej, jednak teraz nie wiem juz co myśleć, a wiem że zaakceptowanie swojej orientacji seksualnej jest bardzo ważne.

Tak, jest to możliwe, ale jak się pan domyśla trudno to rozstrzygnąć na podstawie wpisu w internecie, choć przyznaję, że jest on bardzo obszerny. Wydaje się, że tej tematyce poświęcił pan sporo rozważań i że jest to dla pana ważny temat. Nie istnieje żaden kwestionariusz ani test laboratoryjny, który pozwalałby z całą pewnością stwierdzić jaka jest orientacja seksualna osoby, która uczestniczy w badaniu. Zastanowiłabym się głównie nad tym, dlaczego jest dla pana potencjalnym problemem to, że może pan być osobą biseksualną lub homoseksualną. Współcześnie orientacje te są traktowane jako normalne, nie podlegają leczeniu. Ewentualnym problemem klinicznym może być dyskomfort związany z taką, a nie inną tożsamością seksualną. Jeśli tak bardzo to pana martwi, warto udać się na konsultację do seksuologa. Preferowałabym specjalistę, który jednocześnie ma szkolenie w zakresie psychoterapii, np. poznawczo-behawioralnej. Gdyby miał pan taką potrzebę, od razu możliwe byłoby podjęcie terapii u tej osoby bez konieczności przedstawiania swojego problemu po raz kolejny nowej osobie.