Czy będąc biseksualnym można być w szczęśliwym związku z płcią przeciwną?

Czy będąc biseksualnym można być w szczęśliwym związku z płcią przeciwną? Czy w takim związku partnerka może nie odczuwać mojego biesekualizmu czy może lepiej od razu zdecydować się na związek z osobą o takiej samej płci? Czy biseksualizm niezależnie od partnera będzie się pojawiać i po prostu trzeba nad nim panować?

Mgr Anna Byczko Psychologia

Dzień dobry,

To istotne pytanie, w każdym związku ważna jest szczerość w reakcjach i dobra komunikacja. Warto rozmawiać z partnerką/partnerem o jego odczuciach oczekiwaniach czy potrzebach. Jeśli jest Pan osobą biseksualną bądź homoseksualną, oczywiście może Pan odczuwać pociąg do osób tej samej płci nawet w związku. W związkach heteroseksualnych również zdarza się, że osoby czują pociąg seksualny do innych poza związkiem. Decyzja co do wierności danemu partnerowi zawsze będzie należeć do Pana.

Jeśli chciałby Pan popracować nad poczuciem własnej tożsamości i jej odkrywaniem w relacjach, zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego