Zainteresowanie kobietami a biseksualizm

Witam,proszę o radę.jestem kobietą,20 lat.zawsze myślałam,że jestem heteroseksualna.ostatnio się to zmieniło.zaczęłam dostrzegać kobiety,ale wybrane i zaczynało się od więzi emocjonalnej.od kilku miesięcy jestem zakochana w kobiecie,z wzajemnością.ale wciąż nie mam pewności,gubię się w tym.nikomu o tym nie powiedziałam,sama czuję się z tym niepewnie.oczywiście boję się reakcji otoczenia.nie jest tak,że każda kobieta mi się podoba,ale tylko ta jedna.czy to oznacza,że jestem biseksualna?dziękuję

Dzień dobry!

Ludzka seksualność jest bardzo barwna i różnorodna. Nie jest możliwe ocenić jej, opisać zero-jedynkowo. Tym bardziej jest naturalne, że osoba młoda wciąż pozostaje w procesie poszukiwań swojej tożsamości seksualnej.
Być może w przyszłości będzie się Pani uważała za osobę heteroseksualną, być może za biseksualną, być może za homoseksualną. Jest jednak także wiele więcej, co nie mieści się wyłącznie w tych trzech pojęciach.
Zachęcam, aby dała Pani sobie czas, cierpliwość - i z ciekawością i akceptacją wsłuchiwała się w siebie.
W tym procesie poszukiwań pomocna może być także psychoterapia.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Możliwe, że rzeczywiście odkryła Pani w sobie biseksualną (a raczej homoseksualną) część, możliwe też, że zakochanie w kobiecie jest wynikiem poszukiwań i eksperymentów, co jest typowe dla osób w Pani wieku.
Niezależnie od przyczyn, nie ma powodu zamartwiać się i samooskarżać. Bardzo wiele osób w różnym wieku odkrywa w sobie pociąg do osób tej samej płci, który niekiedy ma "przejściowy" charakter, związany z potrzebą realizacji skrytych fantazji, niekiedy też zostaje stałą "preferencją" - toteż Pani stan należy uznać za normalny.

Pozdrawiam.