Problem z tożsamością płciową a biseksualizm

Witam, mam problem z przytulaniem... A mianowicie seks uprawiam tylko i wyłącznie z dziewczynami i nie ukrywam sprawia mi to przyjemność, zaś bardzo lubię przytulać się do kolegi (najlepszego kumpla). ... Nie sprawia mi przyjemności przytulanie do dziewczyn, a do niego tak. ... Gdy u siebie nocujemy zawsze zasypiamy i obudzimy się przytuleni. Zdarza się, że przytulimy się od tak jak gadamy oraz na pożegnanie... Czy jestem gejem? Biseksualistą? Czy to coś innego? ...

Dzień dobry!

Ludzka seksualność, tożsamość seksualna jest barwna i różnorodna. Nie jest możliwe na podstawie skąpych informacji ocenić cudzą tożsamość, orientację seksualną. Jedyną właściwą oceną jest Pana własne odczucie, Pana własne przekonania i świadomość swojej seksualności. Jest naturalne, że niekiedy zdobywanie tej świadomości, odkrycie swojej seksualności trwa i jest nieco skomplikowane.

W tym procesie pomocna może być psychoterapia.

Pozdrawiam!

Witaj,
Piszesz, że seks z kobietami daje Ci przyjemność, przytulanie z nimi nie. To tak jakbyś z nimi spał bardziej dla seksualnego zaspokojenia.
Jednak przytulanie z mężczyzną daje radość. Przytulanie jest bardziej wyrazem takiej emocjonalnej więzi. Z Twojego opisu wynika, że taką bliskość czujesz w stosunku do mężczyzny. Czy czułeś ją w relacjach z kobietami?
Jesteś młody i dopiero odkrywasz swoje preferencje. Bycie gejem to nic złego. Mamy szczęście żyć w czasach postępującej tolerancji.
Powodzenia w poszukiwaniach siebie.

W stosunku do bliskiego przyjaciela z którym mamy bliski kontakt emocjonalny bliski kontakt fizyczny pomaga rozładować wiele sytuacji stresowych i daje pewność siebie. Można u siebie podejrzewać skłonność do innej płci gdy odczuwamy podniecenie nie tylko w bezpośredniej bliskości danej osoby ale na przykład gdy o niej myślimy. Czy ma pan fantazje, sny erotyczne z partnerami tej samej płci? Do dziewczyny być może musi Pan nabrać zaufania. Taki charakter zachowań jest częsty u osób z niezadowalającym kontaktem z matką.
Polecam wizytę u psychologa-seksuologa.
Pozdrawiam.