Dzień dobry.
Podała Pani zbyt mało informacji. Prawdopodobnie ma Pani na myśli transwestytyzm. Wyróżnia się transwestytyzm fetyszystyczny i transwestytyzm o typie podwójnej roli - w zależności od rodzaju stosuje się inne sposoby pomocy.
Szczegółów na ww. temat można poszukać na przykład na tym portalu.
Pozdrawiam.

0

Dzień dobry!

Określenie swojej tożsamości jest kwestią bardzo złożoną i wymaga bliższego poznania Pani partnera, historii jego życia, obecnych potrzeb i wątpliwości, odczuć dotyczących własnej płci.

Partner może okazać się transseksualistą - kobietą urodzoną w ciele mężczyzny i może w przyszłości dążyć do operacyjnej korekty płci fizycznej.
Znacznie częściej mamy jednak doświadczenie z transwestycyzmem, to znaczy sytuacją, kiedy mężczyzna nie chce trwale zmieniać płci, a jedynie od czasu czasu "zagrać" rolę kobiecą.
Odgrywanie roli kobiety może również wiązać się z podnieceniem seksualnym - "bycie jak kobieta" jest rodzajem fetyszu.

Pozdrawiam!

0

Witam. Zalecam skontaktowanie się z seksuologiem. Specjalista w toku terapii pomoże odnaleźć swoją tożsamość płciową, wyjaśni jaka jest prawdopodobna przyczyna trudności z jej określeniem, pomoże przezwyciężyć negatywne emocje, wskaże także dalsze kierunki, w sytuacji zdecydowania się na zmianę płci.

0

Potrzebna jest specjalistyczna diagnostyka.
Uznanym lekarzem specjalistą w zakresie tzw "zespółów dezaprobaty płci" jest Pani Dr Aleksandra Robacha w Łodzi.
Do Niej kierujemy osoby mające tego typu problemy i wątpliwości.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty