Jak radzić sobie z biseksualną orientacją?

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż jestem biseksualnym mężczyzną. Nie mam zbyt dużo lat, nie przekroczyłem nawet dwudziestki, aczkolwiek współżyję już regularnie z partnerką, z którą chciałbym już zostać. Jako osoba młoda bardzo dużo się masturbowałem, aktualnie staram się to ograniczyć, gdyż przez to nie mogę dojść do orgazmu przy stosunku. Problem pojawia się, iż jako biseksualista czasami mam fantazje o tej samej płci, co niestety sprawia mi dość duży problem, gdyż nie chcę zdradzić partnerki. Czy masturbacja fantazjując o tej samej płci jest czymś złym? Czy może ona wpłynąć negatywnie na życie seksualne?

Witam,
Tak jak Pan podkreślił jest Pan młodym mężczyzną a więc proces kształtowania się Pana tożsamości seksualnej jest wciąż otwarty. Rozumiem, że rozpoznaje Pan u siebie różne potrzeby seksualne, które czasami skierowane są wobec osób odmiennej płci a czasami wobec osób tej samej płci. Wyobrażam sobie, że odkrywanie swojej nieheteronormatywnej tożsamości może budzić wiele emocji - lęku, niepewności, frustracji. Wygląda na to, że miewa Pan kłopoty z uzyskaniem podniecenia i przeżyciem orgazmu w heteroseksualnej relacji. Wymagałoby to zgłębienia i próby rozpoznania pana potrzeb seksualnych. Z pewnością fantazjowanie o mężczyznach podczas zbliżeń z partnerką nie będzie pomocne w pogłębianiu Waszej relacji, a wręcz przeciwnie może rodzić trudności. Proponuję aby udał się pan chociaż na kilka konsultacji z psychologiem, który jest zorientowany w tematyce LGBT, aby porozmawiać o swoich potrzebach i swojej tożsamości seksualnej. Może to być pomocne i przynieść panu ulgę w codziennych zmaganiach.