Sny o posiadaniu dziecka u lesbijki

Mam 31 lat, od 8 lat określam się jako lesbijka. Od 14 r.ż. czułam pociąg fizyczny do kobiet, ale wchodziłam w ~2-3 letnie związki z mężczyznami, sądząc, że pociąg do kobiet minie z czasem lub jestem biseksualna. Później byłam już w związkach z kobietami i wątpliwości ustały. Od kilku miesięcy czuję silną potrzebę urodzenia dziecka. Wraz z instynktem macierzyńskim zaczęłam mieć sny o ciąży, porodzie i seksie z mężczyznami. Jestem zdezorientowana. Czy to normalne i czy na pewno jestem lesbijką?

Dzień dobry!

Orientacja seksualna nie jest zero-jedynkowa. Osoby generalnie określające siebie jako homoseksualne mogą miewać fantazje i potrzeby heteroseksualne - oraz odwrotnie - osoby generalnie heteroseksualne mogą miewać fantazje i potrzeby homoseksualne.
Jeśli w jakiś sposób jest to dla Pani niepokojące, można poruszyć ten temat w swojej psychoterapii. Być może warto rozważyć także, czy fantazje erotyczne z udziałem mężczyzn rzeczywiście są fantazjami seksualnymi (dot. Pani potrzeb seksualnych), czy też mają związek przede wszystkim z potrzebą macierzyństwa.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Potrzeba posiadania dziecka nie ma związku z orientacją seksualną i nie dotyczy wyłącznie osób heteroseksualnych, toteż nie wydaje się by miała Pani powody, by się zamartwiać. Problemem może być nie tyle pragnienie posiadania dziecka, ile sposób w jaki chciałaby Pani je "pozyskać". To jednak zagadnienie innego rodzaju, wykraczające poza zakres Pani zapytania.

Pozdrawiam.

Instynkt macierzyński jest naturalny i nie ma absolutnie związku z orientacją seksualną. Pytanie raczej powinno być postawione w innej sprawie - czy śniąc i myśląc o współżyciu z mężczyznami czuje pani pociąg i podniecenie seksualne? Czy jest to jedynie fantazja, czy też logistyczne podejście do tego jak w ciążę zajść? Sam fakt, że zastanawia się pani i nie jest pewna swojej orientacji wskazuje na to, że pani homoseksualizm może nie być 100%. Jeżeli czuje pani w związku z tym dyskomfort - wtedy warto spotkać się z psychologiem i omówić tą sprawę. Jeżeli jednak nie wpływa to na komfort pani życia (wszak jest bardzo mało ludzi na świecie, którzy są w 100% homo- lub heteroseksualni) - wtedy nie namawiam do zasięgnięcia porady specjalisty, a jedynie do ułożenia sobie tej informacji w swoim autoanalizach. Pozdrawiam.