Czy takie sny erotyczne o tej samej płci mogą być jakimś zaburzeniem?

Dzień dobry. Od bardzo długiego czasu mam sny erotyczne związane z tą samą płcią. Przedtem nie robiły one na mnie większego wrażenia i się nad nimi nie zastanawiałam, lecz zaczynały mi mi się one śnić co raz częściej. Zaczęłam się zastanawiać nad swoją orientacja seksualna, jestem zdziwiona bo nigdy tego nie robiłam. Myślę o tym ciągle i doszukuje się tego czy podobają mi się kobiety czy też nie. Jestem w związku z chłopakiem, nigdy nie zdarzyło mi się patrzeć na kobiety w sposób że mogłabym mieć dziewczynę. Chciałabym założyć rodzinę. Takie myślenie sprawia mi bardzo duży problem i zaczynam wpadać w paranoję i coraz bardziej nad tym myśleć. Nigdy nie byłam z kobietą w momencie intymnym, ciekawi mnie seks dwóch kobiet ale nigdy tego nie próbowałam ani nie całowałam się z kobietą. Czy takie sny mogą coś świadczyć, udowodnić,. mogą być oznaką mojej orientacji. Robiłam nawet test na swoją orientacja i uplasowałam się w kwadracie w pełni heteroseksualna z małym pociągiem do homoseksualizmu. Kiedyś też miałam myślenie że mogę być homo jak miałam 13 lat, ale zniknęło to. Nie wiem co mam robić, myślenie o tym dręczy mnie ciągle.

Dzień dobry.

Jak sama Pani zauważyła, nie wszyscy ludzie są w 100% heteroseksualni bądź homoseksualni - istnieją grupy osób, które mogą preferować określone zachowania seksualne plasujące je w konkretnej grupie homo lub hetero, co nie przeszkadza by osoby te mogły być gotowe do zachowań seksualnych o innym charakterze.
Pani niepokój wynikający z podejrzeń, że może Pani mieć inną niż się Pani spodziewa orientację seksualną jest z jednej strony zrozumiały, z drugiej jednak całkiem niepotrzebny, ponieważ jest Pani w wieku, gdy tożsamość seksualna jeszcze się "umocowuje" i może nie być jeszcze ostatecznie dookreślona. Warto również dodać, że kobiety są bardziej "elastyczne" w zakresie orientacji seksualnej, co oznacza np., że w określonych sytuacjach (np. w miejscach odosobnienia) kobiety definiujące siebie jako hetero, mogą wchodzić w relacje erotyczne i/bądź seksualne z inną kobietą.
Konkludując - wydaje się, że ma Pani powodów do niepokoju, a na pewno nie ma żadnego sensu by swoimi podejrzeniami się zadręczać. Niezależnie od tego czy jest Pani hetero czy homo, nie Pani decyduje o swojej orientacji seksualnej, a skoro tak jest, nie warto się oskarżać o coś, na kształtowanie czego nie miała Pani świadomego wpływu.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
https://abovo.bialystok.pl/