Pociąg seksualny do tej samej płci

witam, mój brat jest gejem, ma 19 lat. Twierdzi, że dziewczyny go w ogóle nie podniecają, choć wcześniej uprawiałam z nimi seks. na początku chciał się zmienić, bo nie chciał być taki, póki nie poznał innego chłopaka i zaczęli się spotykać. twierdzi że z nim jest całkiem inaczej, że go pociąga seksualnie, że nigdy tego nie czuł do dziewczyny. Czy jest możliwe że to tylko chwilowe zauroczenie? twierdzi, że czuł już od 16 roku życia że jest z nim coś nie tak, że nie pociągają go dziewczyny.

Dzień dobry!

Do określenia tożsamości seksualnej kluczowe są własne (subiektywne) przeżycia, odczucia, uczucia, emocje samej osoby. Nie jest możliwe stwierdzenie czyjejś orientacji seksualnej jedynie na podstawie jego zachowań, obserwując z zewnątrz. Tożsamość(orientacja) seksualna może być płynna i może zmieniać się, kształtować w ciągu życia. Zazwyczaj po zakończeniu okresu dojrzewania, osoba we wczesnej dorosłości (ok. 20 roku życia) ma już pewne przypuszczenia co do swojej orientacji, zaczyna ją jednoznacznie nazywać, np. "chyba jestem homoseksualna", "jestem homoseksualna". Ale nie ma też nic dziwnego czy niepokojącego, jeśli nie ma jeszcze tej pewności, wciąż szuka, zastanawia się. Jest możliwe, że Pana brat jest gejem i w przyszłości będzie tworzył związki z mężczyznami. Jest również możliwe, że jest osobą biseksualną i w przyszłości będzie tworzył związki z kobietami lub mężczyznami. O każdym związku (czy to homo, czy heteroseksualnym), w jego początkowej fazie, można powiedzieć "To tylko zauroczenie - minie". Tak może być również i tym razem. Nie mniej jednak słowa brata ("czułem to od 16 roku życia", "nigdy nie czułem tego do dziewczyny") świadczą o tym, że z dużym prawdopodobieństwem domyśla się kierunku swojej orientacji.

Pozdrawiam!

Mało prawdopodobne, że jest to "zauroczenie". Nastawienie trwa od wieku 16 lat, a teraz brat ma lat 19.
Prawdopodobnie wątpliwości pojawiły się jeszcze wcześniej, niż w 16 roku żucia.
Pozdrawiam. JW.