Czy jest jakiś sposób, żeby jego biseksualizm przechylić bardziej w stronę hetero niż homo?

Dzień dobry, mam problem który mnie gnębi już kilka dobrych miesięcy. Chodzi o orientację mojego chłopaka. Chodzimy ze sobą od ponad roku(dodam że jesteśmy w wieku licealnym), niby nie mam się do czego przyczepić, a jednak... Zaczęło się od zmiany szkoły, obraca się teraz w towarzystwie artystów, ale też wielu gejów, lesbijek, bi... Przez to sam zaczął się zastanawiać nad swoją orientacją czy na pewno jest w 100% hetero, bo całe gimnazjum słyszał docinki że jest gejem, raczej rozmawiał ze swoimi dwiema przyjaciółkami niż z kolegami, wspomniał mi też że miał w swoim wczesnym dzieciństwie pewien kontakt z innym chłopakiem, mianowicie wzajemna masturbacja(jak tłumaczy było to tylko na zasadzie poznania, to ten kolega wyszedł z propozycją, a mój chłopak zawsze miał wysoki popęd seksulany), owszem, czasami ma zachowania gejowskie ale przecież to jeszcze nie robi z niego geja. Naprawdę mu ufam, wiem że mówi mi prawdę jeśli chodzi o relacjonowanie mi tych wszystkich wydarzeń, sam zaczął ten temat, ananalizował wszystkie wątpliwości przy mnie, na głos. Niedawno wręcz oświadczył że jest biseksualny i że pociągają go mężczyźni, wręcz na ulicy ogląda się za mężczyznami a na kobiety nie zwraca takiej uwagi. Mimo wszystko mnie naprawdę kocha, ja tego doświadczam, jest podniecony podczas mojej obecności, mało potrzeba żeby go rozpalić niemal do czerwoności, to on inicjuje prawie wszystkie namiętne sytuacje. Jak to wszystko jest możliwe, że jednocześnie bardzo mnie kocha i ma poważne plany naszej przyszłości, chce mieć ze mną dzieci, dom, już teraz rozważa jak to wszytko utrzymamy, gdzie będziemy mieszkać, a z drugiej strony mówi mi że podniecają go faceci, umięśnieni(czy możliwe jest ze jest to spowodowane tym że bardzo mało czasu spędzał z ojcem oraz że on sam(mój chłopak) jest raczej wątłej postawy?). Otacza się teraz towarzystwem kilku dziewczyn, jedna z nich została jego przyjaciółką, w tym gronie też pojawia się kolega, gej. Mój chłopak jest też bardzo tolerancyjny i dobrze czuje się w takim gronie. Jest jakiś sposób żeby ten jego biseksualizm przechylić bardziej w stronę hetero niż homo?

Dzień dobry,

Przyjmuje się, że orientacja seksualna nie jest czymś stałym i może zmieniać się na przestrzeni naszego życia, można więc przyjąć, że osoby deklarujące się jako "hetero" mogą w jakimś momencie swojego życia odczuwać siebie jako "bi" bądź "homo" i odwrotnie.
Opisuje Pani przypadek chłopaka, który m.in. w związku z określonymi doświadczeniami z przeszłości, jak również aktualnym środowiskiem, w którym przebywa, definiuje siebie jako osobę biseksualną. Wydaje się jednak, że ww. orientacja jest bardziej deklarowana niż faktyczna, podyktowana jakimś rodzajem fascynacji czy ciekawości - w jakimś sensie nobilituje też Pani chłopaka, bowiem m.in. dzięki temu może się czuć elementem artystycznej bohemy, w której, jak Pani pisze, aktualnie się obraca.
Dodać też trzeba, że osoby określające się jako biseksualne, mogą mieć życiowe plany o charakterze "hetero" - tak, jak się to dzieje w przypadku Pani chłopaka.
Odpowiedzi na Pani ostatnie pytanie może Pani spróbować poszukać sama, próbując się zastanowić, czy istnieje coś, co mogłoby np. Panią skłonić czy przekonać, by stała się Pani "bardziej" bi-, "bardziej" hetero-, czy "bardziej" homoseksualna?

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski www.abovo.bialystok.pl