Czy to możliwe, że tak z dnia na dzień zmieniłam orientację?

Dzień dobry, choruje na nerwicę lękowa jeżeli to ma znaczenie. Od 3 dni mam BEZ PRZERWY myśli, których nie mogę opanować.. Tzn boję się że jestem lesbijka. Mam 20 lat. Zawsze podobali mi się chłopcy, byłam w powaznym 4 letnim związku. Jak byłam młodsza miałam lekkie myśli chwilowe czy napewno nie podobają mi się dziewczyny ale to szybko przeszło. Problem jest taki, że nagle przestałam się interesować chłopakami. Ci co mi się podobali wizualnie już mi sie nie podobają. Tak jakby nic nie odczuwam. Patrząc na dziewczyny też nie odczuwam żadnego pociągu, ale ciągle mam myśli, gdzie wyobrażam sobie siebie z inną dziewczyną w łóżku, w związku. Problem w tym, że myśląc o tym czuję stres i przerażenie. Nie oczekuję odpowiedzi, abym się z tym pogodziła, bo po prostu nie chce być homoseksualna i chcę aby podobali mi się faceci? Nikomu o tym nie mówię, wstydzę się tego, na terapię też nie pójdę. Chciałabym się dowiedzieć tylko, że to może być jakiś rodzaj lęku, bo nie podoba mi się żaden facet, czy ja naprawdę jestem lesbijka? Ja naprawdę nie chce nią być. Chcę mieć chroniącego mnie mężczyznę, dzieci z nim. Czy to możliwe że tak z dnia na dzień zmieniłam orientację? Te myśli mnie wykańczają. Nie podoba mi się żadna nie dziewczyna, nawet te najładniejsze. Po prostu twierdzę, że jest ładna i też bym chciała podobnie wyglądać. Ale co skąd wzięły się te myśli? Co one oznaczają? Nie zaakceptuje tego i chce żeby było jak dawniej. Proszę o pomoc, bo nie wiem co robić. Zajmowanie myśli czymś innym też nie pomaga.. Nie wiem co robić myślę o tym nawet odrazu po przebudzeniu. Odczuwam przed tym jakiś lęk, że mogę być homoseksualna. proszę o pomoc
KOBIETA, 20 LAT około miesiąca temu

Szanowna Pani,

wskazana jest szczegółowa diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego, ponieważ symptomy mogą być wskaźnikiem OCD (zaburzenie Obsesyjno Kompulsyjne), może być to potrzeba kontrolowania, sposób radzenia sobie z lękiem, są to niechciane natrętne myśli - obsesje. Wymagana jest pomoc specjalisty.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś