Czy mój partner jest gejem?

Prawie na początku związku mój chłopak wyznał mi że jest biseksualny. Po jakimś czasie spytałam go o orientację znowu, jakoś tak przypadkiem, przyznał że nie jest już tego tak do końca pewny. Niedawno pokłócilśmy się, wyznałam że chcę wiedzieć konkretnie w którą stronę bardziej, że może powinien iść do seksuologa, a on na to że na pewno nie jest gejem, a jego "gejowskie" odruchy wynikają z tego że kiedyś wmawiał sobie że nim jest. Co ja mam o tym myśleć bo czuję się bardzo zagubiona...

Dodatkowo rozumiem, że sam partner przeżywa ambiwalencje i niepewność, nie ma jednoznaczności. Może warto go zachęcić, by przyjrzał się swoim preferencjom i doświadczeniom w procesie psychoterapii? Odnalazłby ważne dla siebie, a także dla związku, odpowiedzi, a to pomogłoby to Wam budować stabilną i jasna relację.

Taka sytuacja jest jak najbardziej powszechna. Bardzo wiele osób zwłaszcza w latach młodzieńczych ma zachowania biseksualne w związku z czym ma brak pewności co do orientacji. Prawda jest taka, że jeżeli podniecają go kobiety i z nimi preferuje stworzenie związku, to nie jest homoseksualistą.
Pozdrawiam.

Rozumiem, że boi się Pani że to nie jest odpowiedni partner skoro jego orientacja jest niejasna? Seksualność nie jest zerojedynkowa. Jeśli partner jest wierny, oddany, zaangażowany, to myślę, że ta "niejasność" nie ma znaczenia.