Dzień Dobry Panu,
Dziękuje Panu za kontakt i za zaufanie :)
Zacznę od wyrażenia słów, że jestem pod wrażeniem Pana zdolności retrospekcyjnych (wgląd w Siebie) za słowami Pana: "... mam taki charakter że wszystko niestety wyolbrzymiam i się tym bardzo przejmuje... ."
Z opisanej przez Pana relacji, wynika, że jest Pan młodym Człowiekiem, kiedy to rozwija się/kształtuje się i umacnia tożsamość płciowa, w obszarze psychicznym oraz biologicznym.
Z Pana wstępnego opisu, wnioskuję, że u Pana i z Panem jest jak najbardziej w porządku, za słowami Pana: "...A więc tak, od zawsze podobały mi się dziewczyny to z jedną z nich chciałbym kiedyś założyć rodzinę mieć dzieci itp. To one mnie podniecają kilka razy już byłem w związku i byłem bardzo zakochany... ."
Pojawiające się wątpliwości, mogą mieć podłoże w związku z naturalną, a może (nie) naturalną cechą porównywania się z Innymi,
jak również obserwacji/patrzenia z przyjemnością na Osoby tej samej płci, które Nam się podobają (mogą być też treści wyobrażeniowe) - i to jest naturalne.
Podsumowując, myślę, że mogłaby być dla Pana przydatna, zwyczajna rozmowa z Psychologiem/Seksuologiem, by wzmocnił Pan przekonanie o Swojej orientacji seksualnej.
Z przesłaniem dla Pana radości i tylko pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605
Witam,
tak się dzieje, w okresie dojrzewania pomiędzy dzieciństwem, a dorosłością - w fazie adolescencji, która przejawia się kształtowaniem tożsamości: Kim jestem? Jakie mam cele, wartości? Kto jest dla mnie autorytetem, idolem? Tożsamość to stosunek do siebie i do innych ludzi, do kultury, tradycji. Kryzys tożsamości jest fazą rozwojową, już w I etapie adolescencji można określać płeć mózgu - tożsamość płci. ORIENTACJA SEKSUALNA (norma społeczna): heteroseksualna, homoseksualna, biseksualna. Następną fazą w profilu rozwojowym jest dorosłość, kształtuje się osobowość - względnie stałe cechy, które nadają spójność w zachowaniu osoby. Wewnętrzny system regulacji pozwala na adaptację i integrację myśli, uczuć i zachowań w odniesieniu do kontekstu. Możliwość rozwinięcia nowych umiejętności, które umożliwiają na kształtowanie się poczucia własnej kompetencji oraz osiągnięcie nowego statusu społecznego. Wiążę się to z rozwojem możliwości wyznaczania nowych celów i kształtowania nowych zachowań. W fazie tej zachodzą zmiany, w zakresie poczucia tożsamości osobistej i społecznej.
Pozdrawiam serdecznie
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak mam określić swoją orientację? – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Jak definitywnie określić swoją orientację seksualną? – odpowiada Lek. Paweł Baljon
- Problem z określeniem swojej orientacji seksualnej – odpowiada Mgr Bartosz Neska
- Orientacja seksualna - jak wygląda jej przebieg?, jak się kształtuje? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Problemy z orientacją seksualną u 21-latka – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Od kiedy kształtuje się orientacja seksualna dziecka? – odpowiada Lek. Joanna Gładczak
- Jak określić swoją orientację seksualną? – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Problemy z orientacją seksualną – odpowiada Mgr Marta Patoka
- W jaki sposób określić swoją orientację seksualną? – odpowiada Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
- Określenie własnej orientacji seksualnej u 23-latki – odpowiada Lek. Jerzy Więznowski
artykuły
Syndrom Piotrusia Pana
Chłopiec rośnie, dojrzewa, staje się mężczyzną, za
Alkoholizm wśród młodzieży - przyczyny i skutki picia alkoholu przez młodzież
Alkoholizm pozostaje ciągle największym nałogiem w
Załamanie nerwowe - objawy, przyczyny, leczenie
Załamanie nerwowe to pojęcie, z którym stykamy się