Dlaczego śnią mi się sny erotyczne?

witam,mam sny erotyczne nigdy ich nie pamietam ale maz mi o tym opowiada dzisiejszej nocy dotykalam swojego meza w miejsca intymne,ale kiedy moj maz sie obudzil i chcial ,,skorzystac" nagle sie ocknelam i wszystko minelo i chec i sen,nie wiem czemu tak jest,z mezem uklada sie raz lepiej raz gorzej z seksem tez tak jest,nie raz kochamy sie w nocy czasem tak przez sen pod koniec sie budze i nie dowierzam ze przez sen,ale martwia mnie moje sny erotyczne maz twierdzi ze kocham sie napewno z kims inn

Witam serdecznie

Częste sny erotyczne mogą świadczyć o niewyrażonych potrzebach Pani, tłumionych pragnieniach . Może warto zadbać o wasze relacje z mężem, porozmawiać szczerze z partnerem o waszych potrzebach, planach i marzeniach. Ważne, by zadbać o wspólnie spędzane chwile wieczorem ,zaplanować wspólne wyjścia np. do kina , czy na kolację, zacząć doceniać partnera za drobnostki i większe rzeczy i powiedzieć mu , jakie to ważne by i on o tym pamiętał, zacząć celebrować wspólne chwile po pracy, żeby zacząć od nowa cieszyć się bliskością z mężem.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta

Dzień dobry!

Sny erotyczne są naturalne i miewa je większość ludzi, niektórzy częściej, niektórzy rzadziej. Seks przez sen jest zachowaniem podobnym do lunatykowania. W seksuologii ma nazwę "zespołu Morfeusza". Osoby, które przejawiają takie zachowania są jednak bardzo różne. Niektórzy podejmują bardzo złożone aktywności seksualne całkowicie bez świadomości - innym "po prostu" zdarzają się zbliżenia ze stałym partnerem we wspólnym łóżku na granicy jawy i snu, w stanie "rozespania" - co właściwie trudno diagnozować jako zaburzenie. Jaki problem sprawia Pani ta sytuacja? Co najbardziej Panią niepokoi?

Pozdrawiam!

Ambiwalencja dotycząca uczuć do męża może wpływać na sferę erotyczną. Z jednaj strony przyciąganie i wzrost pożądania, z drugiej poczucie niechęci i odpychania. Warto się temu przyjrzeć podczas konsultacji psychologicznej. Na początek indywidualnej, a później- zależnie od jej wyniki- małżeńskiej.

Witam. Śnienie snów erotycznych jest całkowicie normalne. A żeby głębiej się nimi zająć to już potrzeba psychoterapeuty psychoanalitycznego bądź psychoanalityka bo tym w tym nurcie między innymi się zajmujemy.