Podniecenie przy oglądaniu osób tej samej płci w sytuacjach intymnych

Boje sie, ze jestem lesbijka. Mialam juz chlopaka bardzo mnie podniecal i kochalam go calego. Ale lubie ogladac filmy z lesbijkami. Podniecaja mnie kobiety. I chcialam bym kiedys sprobowac kochac sie z kobieta .....

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Nikt nie określi za Panią orientacji psychoseksualnej. Tylko Pani może odpowiedzieć sobie na pytanie, do kogo czuje Pani większy pociąg seksualny – do kobiet czy mężczyzn, a może do przedstawicieli obu płci. Proszę też pamiętać, że orientacja psychoseksualna to nie tylko zachowanie seksualne, pociąg seksualny do innej osoby. Orientacja seksualna odnosi się także do sfery emocjonalnej i uczuciowej. Być może, skoro podniecał Panią w przeszłości mężczyzna, a teraz odczuwa Pani pociąg do kobiet, jest Pani biseksualistką? Jeżeli ma Pani jakieś wątpliwości, obawy, chciałaby Pani porozmawiać na ten temat, może Pani udać się na wizytę do seksuologa. Ponadto zachęcam do przeczytania artykułów:
http://portal.abczdrowie.pl/orientacje-seksualne
http://portal.abczdrowie.pl/podzial-orientacji-seksualnych
http://portal.abczdrowie.pl/jak-okreslic-swoja-orientacje
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień dobry.

Pani fascynacja innymi kobietami nie jest wyznacznikiem jakichś poważnych nieprawidłowości. Jest Pani młodą kobietą, poznającą dopiero własną seksualność i sferę erotyki, a Pani zainteresowanie może wynikać ze zwyczajnej ciekawości.
Niezależnie od powyższego, jeśli czuje się Pani negatywnie "obciążona" tym, że może być Pani lesbijką, można spróbować konsultacji u seksuologa. Sądząc jednak ze sposobu opisu, bardziej Panią to "kręci", niż przeraża, czy zasmuca, co potwierdzałoby tezę postawioną na wstępie.

Pozdrawiam.

Być może jest to zatem biseksualizm?
Może tez być tak, że jest Pani w okresie "poszukiwań" i ustalanie się tożsamości i preferencji płciowych i w związku z tym może się jeszcze zmienić, ustabilizować.
Pytanie czy trudno jest to Pani zaakceptować? Jak się Pani z tym czuje?
Zawsze może Pani porozmawiać o tym ze specjalistą- psychologiem pracującym z osobami poszukującymi swojej tożsamości.

To od Pani i tylko od Pani zależy określenie swojej torzsamości seksualnej. Ten krótki opis może świadczyć o tym, że raczej się pani nie wystraszyła swojego odkrycia, ale jest ono dla Pani ekscytujące. Ekscytacja swoją seksualnością nie jest wskazaniem do terapii, co innego jeśli Pani strach przed własną seksualnością nabierze znaczne rozmiary.