Dlaczego nie mam orgazmu z mężem?

Od 4 lat jesteśmy małżeństwem i mamy dzieci, ale jeszcze ani razu nie miałam z nim orgazmu i nie wiem dlaczego - czasami mi się wydaje, że jestem lesbijką, bo lubię oglądać filmy o lesbijkach. Co mam robić?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Orgazm pochwowy u kobiet może wymagać więcej starań niż orgazm u mężczyzny. Stąd czasami mężczyźni nie rozumieją problemów kobiet z orgazmem. Czasami pomocny i wystarczający w uzyskaniu satysfakcji seksualnej jest dobór odpowiedniej pozycji, stworzenie odpowiedniej atmosfery czy stosowanie odpowiedniej techniki stymulacji.
Jeśli chodzi o pociąg do kobiet, to nie zawsze jest on manifestacją homoseksualizmu u kobiet. Dosyć często zdarzają się damskie przygodne pocałunki czy inne kontakty w celu zaspokojenia ciekawości. Można powiedzieć, że kobiety są bardziej otwarte na tego rodzaju eksperymenty. Jeśli jednak poczucie bliskości z mężem sprawia Pani satysfakcję, a Pani mąż czy też inni mężczyźni wydają się być dla Pani atrakcyjni to być może nie ma problemu z orientacją.
Jeśli natomiast w takim samym stopniu odczuwa Pani pociąg do mężczyzn jak i do kobiet to może to sugerować biseksualizm.
Redakcja abcZdrowie.pl