Czy kaligynefobia u kobiety może wiązać się z homoseksualizmem?

Czy kaligynefobia u kobiety może wiązać się homoseksualizmem lub biseksualizmem u kobiety?

Dzień dobry,

Trudno znaleźć powiązanie między kaligynefobią (rozumianą jako lęk i obawa przed pięknymi kobietami), a potencjalnym homoseksualizmem lub biseksualizmem u kobiety. Zwykle zaburzenie to występuje u mężczyzn, uniemożliwiając im nawiązywanie relacji (a nawet rozmowy) z kobietami, które im się podobają. Mężczyźni ci zwykle wiążą się z osobami, których się nie boją, czyli z takimi, które się im się nie podobają.

Wydaje się też, że w przypadku kobiety przyczyną lęku przed atrakcyjniejszymi kobietami może być nie tyle kaligynefobia, ile zwyczajna zazdrość o ich urodę, która w niektórych przypadkach może przybierać rozmiary obsesji.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl