Uczucie pociągu do kobiet u 29-latki

Od 7 lat odczuwam pociąg do kobiet. Spotykałam się, sypiałam kilkoma. Natomiast mężczyźni fizycznie mnie nie pociągają wcale. Jestem wychowana w rodzinie hetero, wierzącej. Mam problem z budowaniem trwałych relacji w związku. Przede wszystkim za wcześnie się i za bardzo się angażuje, boje się straty drugiej osoby. Mężczyźni natomiast angażują się w znajomość ze mną, być może przez to że nie odwzajemniam. Może jest jakiś sposób, aby normalnie żyć? Czy jest szansa, aby się z tego wyleczyć?

Dzień dobry.

Napisała Pani przynajmniej o dwóch zasadniczych problemach, które Panią nurtują. Pierwszy, to, jak rozumiem, nie do końca akceptowany pociąg do kobiet (niekoniecznie wiążący się z "odmienną" orientacją seksualną), natomiast drugi problem, to trudność w nawiązywaniu trwałych relacji z drugą osobą, wynikający z opisanego lęku przed stratą.
Zwykle przyczyn podobnych problemów należałoby poszukiwać w relacjach z dzieciństwa - ściśle mówiąc - w relacjach z rodzicami i osobami ważnymi. Tego rodzaju poszukiwania z kolei prowadzi się w trakcie terapii, do której Panią namawiam.

Pozdrawiam.

Tak, jest szansa aby przepracować swoje problemy nawiązywania relacji - przyjacielskich, czy partnerskich. Taką szansą jest podjęcie psychoterapii. Szczególnie polecam spotkanie ze specjalistą poznawczo-behawioralnym. Powodzenia.