Jak poradzić sobie ze zmianą płci partnera?

Ostatnio dowiedziałam się, że mój chłopak z którym już mieszkam, chce poddać się zmianie płci. Kocham go,ale nie wiem czy byłabym w stanie był z nim po jego zmianie kobietę. Jestem heteroseksualna kobietą,religijną dodatkowo.Jak mogę się przygotować do tego, bo chcę spróbować mu pomóc w czasie tych zmian, nie mniej nie wiem, czy zdołam to udźwignąć. Jestem pewie egoistką, bo chciałabym by zostało tak jak jest, ale jego szczęście i czucie się w swoim Ciebie jest ważniejsze, niż moje wątpliwości.

Chłopak chce zmienić płeć i to jest jego wewnętrzna potrzeba. Na to nie można mieć wpływu. Szkoda, że tak późno o tym powiedział, gdy Pani zaangażowała się emocjonalnie w ten związek. Chłopak powinien to zrozumieć, że po zmianie płci dalsze bycie razem nie będzie możliwe. Pani zakochała się w mężczyźnie, odpowiednio do swojej orientacji heteroseksualnej. Z tym się wiąże odczuwanie przyjemności i satysfakcji z kontaktów intymnych. Robienie czegoś na przekór sobie spowoduje tylko frustrację i nie będzie szans na trwałość związku. Nie jest to myślenie egoistyczne. Chłopak postępuje według swoich potrzeb i pani też ma do tego prawo. Natomiast pomoc w przejściu przez proces zmiany płci będzie jak najbardziej dobrze odebrany i doceniony przez niego. Zawsze możecie zostać dobrymi przyjaciółmi.

Witam. To bardzo poważny problem. Warto, aby pani pomyślała o swoim życiu i pomagała sobie. Dobrze byłoby, aby porozmawiała pani na ten temat bezpośrednio z psychologiem , psychoterapeutą. Powodzenia