Zainteresowanie obiema płciami u 13-latki

Boję się o swoją orientacje seksualną. Mam 13 lat. Cały czas do tej pory interesowałam się chłopaki, a teraz nagle zaczęły mnie interesować obie płcie, głównie chłopaki, ale dziewczyny też. Czuję że byłabym szczęśliwa również w związku z dziewczyną jak i chłopakiem. Dziewczyny mnie tak jakby podniecają. Co się ze mną dzieję?

Dzień dobry!
Czas dojrzewania, wiek nastoletni to czas poszukiwań i odkrywania siebie - swoich cech, preferencji, potrzeb, gustów. W tym czasie odkrywa się również orientacja seksualna, czyli preferowanie na przyszłych partnerów mężczyzn, kobiet lub obojga płci.
Większość nastolatek w Twoim wieku miewa/ miewało myśli, potrzeby, zainteresowania związane nie tylko z chłopakami, ale także z dziewczynami, np. było zakochanych w koledze/ koleżance tej samej płci. Nie musi to oznaczać, że jako osoba dorosła będziesz osobą homoseksualną. Większość dorosłych osób heteroseksualnych ma za sobą jakieś nastoletnie doświadczenia lub fantazje homoseksualne.
Może się jednak zdarzyć tak, że w przyszłości będziesz osobą biseksualną (będziesz chciała i umiała tworzyć udane związki zarówno z kobietami, jak i z mężczyznami) lub homoseksualną. Takich osób w każdym mieście żyje wiele i mogą być bardzo szczęśliwe. Swoją orientację seksualną odkrywamy jednak z czasem i upewniamy się w niej dopiero pod koniec okresu dojrzewania, wchodząc w dorosłość.
Warto, żebyś spokojnie dała sobie czas na poznawanie siebie, rozwijanie siebie i swoich hobby w różnych sferach życia, nawiązywała przyjaźnie - i nie martwiła się i nie obawiała o swoją orientację.
Jeśli będziesz potrzebowała rozmowy lub pomocy na trapiące się tematy, zastanów się któremu z dorosłych możesz zaufać - rodzicom, bliskiej cioci, starszej kuzynce? A może szkolnemu psychologi lub zaufanej nauczycielce? Możesz też poprosić rodziców o spotkanie z psychologiem w poradni lub prywatnym gabinecie.
Możesz też skorzystać z bezpłatnego telefonu zaufania dla młodzieży (116 111) lub stron organizacji edukacji seksualnej np. PONTON.
Pozdrawiam!

witaj!
znalazłaś się aktualnie w okresie dojrzewania. Kwestie, które przeżywasz pojawiają się u wielu nastolatków w tym czasie. Nie oznacza to, że jesteś osobą homo lub bi - seksualną. Pamiętaj, że to nie Twoja seksualność Tobą rządzi tylko Ty nią- masz dużo czasu na obserwację siebie i swoich pragnień. Na tym polega okres dorastania. Pozdrawiam!

W okresie dojrzewania zainteresowanie obiema płciami jest zjawiskiem naturalnym , poniewaz każdy w tym procesie dojrzewania jest w fazie porównywania się do innych. Jest to naturalne i za szybko chciałabyś uzyskać potwierdzenia od swojego organizmu. Proces ten jest rozłożony w czasie i dlatego proszę nie musisz sie niecierpliwić i niepokoić , z czasem będziesz pewna swojego zachowania względem płci. Narazie obserwuj siebie , jeśli bedziesz miała więcej pytań , to napisz lub udaj się do psychologa- seksuologa po poradę osobiście. Pozdrawiam