Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy w wieku 14 lat mogę stwierdzić, że jestem homoseksualistą?

Cześć, mam 14 lat i, od jakiegoś czasu mam taki problem, ponieważ czuję pociąg do mężczyzn. Masturbując się myślę o facetach, wydaje mi się że jestem homo i uważam że jestem. Powiedziałem o tym moim rodzicom że jestem natomiast oni powiedzieli że jestem za młody żeby takie rzeczy stwierdzać. Nie wiem gdzie mam się podziać, jeden chłopak nawet mi się podoba. Mam problem również z tym że nie mam kolegów w klasie. Co mam robić? Ukrywać się? Wierzyć że jestem czy nie jestem? Proszę o odpowiedź
MĘŻCZYZNA, 14 LAT ponad rok temu

Co zrobić, gdy sen nie przychodzi?

Nie możesz zasnąć? Przekręcasz się z boku na bok? Obejrzyj filmik i dowiedz się, co robić w takiej sytuacji. Ekspert podpowiada, jak sobie pomóc, kiedy sen nie przychodzi.

Witam serdecznie,
W pewnym momencie okresu dojrzewania fantazje homoseksualne są zjawiskiem normalnym. Twoja orientacja seksualna nie jest jeszcze pełni ukształtowana, dlatego nie przyklejaj sobie etykietek, zdaj się na czas.
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Witam Cię Serdecznie,

Tak, jak Twoi Rodzice, a ja w ślad za Nimi, uważam, że jesteś na etapie budowania swojej tożsamości seksualnej i pozwól sobie na obserwację siebie, swoich doznań i eksperymentowanie-a wszystko to będzie jak najbardziej w porządku.

Życzę Ci wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0

Witam,

Jesteś w takim wieku, że tak naprawdę kształtuje się dopiero Twoja tożsamość seksualna. Mimo, że dla Ciebie te odczucia są jasne, należy zgodzić się z rodzicami i dać sobie więcej czasu, na rozwój własnej seksualności, tożsamości, osobowości, preferencji. To dziś w wieku 14 lat odczuwasz, wtedy kiedy Twój organizm doświadcza całej burzy hormonów, kreuje "prawdę" o sobie, jest w trakcie procesu. Daj sobie ten czas na odnalezienie siebie.

Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Mazurek
www.synovial.pl

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy