Czy jestem homoseksualistą?

Witam! Mam 13 lat i mam pewien problem, gdyż nie jestem za bardzo pewny swojej orientacji seksualnej. Rozpoczęło się to gdzieś od początku piątej klasy (aktualnie chodzę do szóstej), a mianowicie po lekcjach wuefu. Chłopcy z mojej klasy zawsze po tych lekcjach w szatni wykrzykiwali odgłosy słyszane podczas seksu, natomiast potem zaczęli udawać, że uprawiają stosunki ze sobą i masturbują się. Mówili także o ostatnio oglądanych przez nich filmów porno. Oczywiście ja w tym nie uczestniczyłem, gdyż było to dla mnie obleśne. Problem tkwi w tym, że przez ich dziwne zachowania coś namówiło mnie do obejrzenia takiego filmu. Zaczęło się od jednego, a potem zacząłem oglądać je prawie nawet regularnie. Niedługo potem zacząłem się masturbować. Teraz mam takie wrażenie, że pociągają mnie tylko chłopcy. Co mam robić? Ja nie chcę być homoseksualistą! Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam!

W okresie dojrzewania pojawia się wiele problemów związanych z seksualnością. Młodzi ludzie są zainteresowani swoją oraz innych fizycznością. Często zdarza się, że młodzież interesuje się nie tylko przeciwną płcią, ale także swoją. Rozumiem, że może to w Tobie powodować lęk. Normalnym jest, że z czasem poznajesz swoje ciało, swoje potrzeby i chcesz dowiedzieć się więcej na temat innych. Fantazje seksualne są nieodłącznym elementem dojrzewania. Twoje zainteresowanie chłopcami nie musi wiązać się z homoseksualizmem, tylko z ciekawością. Warto, żebyś porozmawiał o dojrzewaniu i seksie z osobą, której możesz zaufać i która podejdzie do problemu poważnie. Może będzie to nauczyciel w szkole albo psycholog/pedagog szkolny. Jeśli Twoi rodzice są otwarci na takie rozmowy, może warto z nimi o tym porozmawiać. Dobrze zastanów się, kto mógłby Ci teraz pomóc. Nie polecam Ci poważnych rozmów na temat Twoich obaw z rówieśnikami, ponieważ możesz mieć z tego powodu nieprzyjemności oraz nie uzyskać rzetelnych informacji.

Jeśli nie masz nikogo dorosłego, z którym mógłbyś pogadać, to możesz skorzystać z telefonu zaufania Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton. Telefon (22 635 93 92) jest przeznaczony dla młodzieży, działa w każdy piątek w godzinach 16-20. Ludzie, którzy udzielają tam porad są wykwalifikowani, nie wyśmiewają i udzielają informacji bez oceniania Ciebie, czy Twoich zachowań. Dodatkowo możesz być całkowicie anonimowy. Polecam Ci także książkę o seksualności człowieka, napisaną w bardzo przystępny sposób - Pytania do seksuologa A. Depko. Warto się w nią zaopatrzyć i przeczytać, gdyż zawiera bardzo wiele ciekawych i przydatnych wiadomości na temat dojrzewania i życia seksualnego człowieka.

Pozdrawiam