Czy ja jestem homoseksualistą?

Witam! Mam wielki problem z tym ze nie wiem kim jestem. Spokoju nie daje mi to że czuje pociąg do mężczyzn ale wyobrażam sobie życie tylko z kobietą. Zawsze chciałem mieć dom, dzieci ale bardzo bardzo się boję że to w moim przypadku niemożliwe. Nie wiem co mam zrobić ;/ Byłem ostatnio w związku z facetem i było całkiem przyjemnie, zakończyłem to przez straszne wyrzuty sumienia. Chciałbym to zmienić, nie chce być homoseksualistą, zwiódłbym wszystkich. Nie miałbym życia.

Uważam, że jedynym słusznym rozwiązaniem byłaby konsultacja psychologiczna bądź też rozpoczęcie procesu psychoterapii w celu odpowiedzi na najważniejsze pytanie życia: "Kim jestem?"

Zachęcam gorąco bo warto wiedzieć kim się jest.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Nagrodzka

PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Dzień dobry!

Orientacja, tożsamość seksualna to dość złożone i skomplikowane zjawisko. Niestety (albo na szczęście) nie istnieje żaden prosty test, który stwierdziłby, jaka jest Pana orientacja. Często poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie, uświadomienie sobie, zrozumienie i zaakceptowanie swojej seksualności jest długotrwałym procesem psychoterapeutycznym. Terapia jest też okazją do odkrycia i zrozumienia, co mogę zmienić, a na co nie mam wpływu (w jakim stopniu moja orientacja seksualna jest wrodzona, stała i niezależna ode mnie). Być może jest Pan osobą zdecydowanie homoseksualną. Być może jest Pan osobą biseksualną. Być może jest Pan osobą raczej heteroseksualną, ale z jakiś powodów poszukującą też sporadycznych kontaktów homoseksualnych. Zachęcam do cierpliwego poszukiwania odpowiedzi.

Pozdrawiam!

Jeśli wchodzi Pan w relacje homoseksualne i pociągają Pana seksualnie inni mężczyźni, to znaczy, że ma Pan skłonności homoseksualne. Osoby homoseksualne stoją bardzo często przed podobnymi, bardzo trudnymi i poważnymi dylematami. Presja społeczna i związany z nią wstyd często nie pozwala na coming-out, z drugiej natomiast strony nie można się wyprzeć własnej orientacji seksualnej, bo ona w nas po prostu istnieje raz na zawsze. Dlatego wielu homoseksualistów najpierw decyduje się na ślub i dziecko, a potem w skrytości przed żoną wchodzą w relacje z innymi mężczyznami. Tego typu podwójne życie jest oczywiście bardzo trudne i pociąga za sobą skutki w relacjach. Ponadto bardzo często kończy się rozwodem i "przymusowym" coming outem (lub udawaniem, że wszystkiemu jest winna żona). Inną alternatywą jest oczywiście wstrzemięźliwość seksualna, jednak ta pociąga za sobą równie poważne skutki: wyparte popędy prowadzą bowiem do rozwoju psychopatologii. Nie sądzę, żeby ktokolwiek chciał takiej ścieżki dla siebie lub kogokolwiek ze swoich bliskich. Choć domyślam się jak to trudne sugeruję szczerą rozmowę o Pana skłonnościach z Pana bliskimi. Dobry psychoterapeuta może Panu pomóc we właściwy sposób przygotować się do tej chwili.

http://www.gabinetzmian.pl

Witam Pana. Po przeczytaniu tego co Pan napisał myślę przede wszystkim o przeżywanym przez Pana napięciu i lęku. Obawiam się, że z upływem czasu mogą się one nasilać. Moim zdaniem potrzebuje Pan teraz bezpośredniego kontaktu z psychologiem, który z jednej strony zapewni Panu poczucie bezpieczeństwa co zmniejszy napięcie i lęk. Dopiero w dalszej kolejności będzie Pan mógł próbować zbliżyć się do jednoznacznych odpowiedzi na pytania, które teraz Pana nurtują. Pozdrawiam Panu
http://piotrantoniak.pl/