Czy homoseksualiści od urodzenia czują się homoseksualistami?

Witam. Chciałbym się dowiedzieć z czystej ciekawości czy homoseksualiści już od urodzenia czują się homoseksualistami ? Słyszałem opinię że wszyscy rodzą się hetero a na skutek przeżyć życiowych zmieniają orientację. Ale również słyszałem wypowiedzi wielu homoseksualistów którzy twierdzą że od urodzenia , od młodości wiedzieli że są homo. Chciałbym się dowiedzieć co ma do powiedzenia na ten temat nauka. Pozdrawiam.

Witam,

badania pokazują, że mózg homoseksualnych mężczyzn jest podobny do mózgu heteroseksualnych kobiet. Proces powstawania (kształtowania) się mózgu zaczyna się, w łonie matki, pierwotnie wszystkie płody mają mózg żeński (to jest podstawa), w momencie, kiedy rozwija się dziewczynka jej mózg zostaje bez zmian, do prawidłowego rozwoju chłopca, potrzebny jest testosteron, to pod wpływem tego hormonu zmienia się mózg (przeformułowuje się). W okresie adolescencji (dojrzewania), obserwuje się fazy rozwojowe, kształtuje się tożsamość (stosunek do siebie i do innych ludzi). Jedną z nich (fazą) jest integracja z rówieśnikami tej samej płci (tu chodzi o płeć mózgu), chłopcy integrują się z chłopcami - dziewczynki z dziewczynkami, jeśli chłopiec jest homoseksualny (czyli ma mózg żeński) - będzie integrować się z dziewczynkami.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Obie wymienione przez Pana opinie są zależne od indywidualnej historii życiowej...

Z przesłaniem tylko radości w codzienności,
Irena Mielnik-Madej