Brak koncentracji oraz problemy z pamięcią i skupieniem

Totalny brak koncentracji , pamięci oraz częste tzw. wyłączanie się Mój problem polega na tym że nie mogę się skupić trudno pamiętam cokolwiek i mam wrażenie że się cofam w rozwoju.Kiedy czytam książkę kojarzę 2 linii potem już zasypiam i budzę się gdy jestem przy końcu jestem mega znużony.Czuje jakąś nakrywę na mózgu jak by coś było i przez to nie czuje się dobrze byłem u lekarza rodzinnego i badania w normie mam tylko niskie tętno 55 proszę o pomoc dziękuje ;)

Witam,
jeśli lekarz wykluczył inne czynniki, Pana objawy mogą mieć przyczynę psychologiczną. Zachęcałabym do wizyty u psychologa. Żeby pomóc trzeba dokładniej poznać przyczynę problemów. Szereg czynników psychologicznych i różnych tzw. stresorów, może być powodem takiego stanu. Myślę, ze w Pana przypadku konsultacje u psychologa mogłyby być wystarczającym rozwiązaniem. Zachęcam do indywidualnego kontaktu z psychologiem.

Witam serdecznie
Najważniejsze , że skonsultował się Pan z lekarzem i , że wyniki badań są w normie. Takie objawy trudności z koncentracja uwagi mogą towarzyszyć ogólnemu zmęczeniu, braku formy fizycznej, braku satysfakcji z codziennego życia , jakimś przeżywanym kłopotom. W aptece może Pan zapytać farmaceuty, jest wiele preparatów z lecytyną w formie tabletek , płynów, żelków, które poprawiają koncentrację uwagi , poza tym należałoby ogólnie zadbać o zdrowie, zacząć dbać bardziej o zdrowe odżywianie, pić więcej wody mineralnej, jeść więcej warzyw , owoców, korzystać ze spacerów, lub wsiąść na rower, lub przy pomocy kijków do chodzenia uprawiać aktywnie spacery na powietrzu, poza tym zadbać też o dobre kontakty z bliskimi Panu osobami, żeby Pan czuł się potrzebny, doceniany, był bardziej zadowolony z siebie, na pewno też dbałość o spokojny sen , odpoczynek fizyczny i psychiczny pomoże w tej sytuacji. w innym razie można skontaktować się ze specjalistą psychologiem, który pomoże odnaleźć inne źródło problemów i pomoże się z nimi uporać.
Pozdrawiam ciepło
Anna Reklewska psychoterapeuta

co sądzi Pan o wizycie u psychologa i jednocześnie u neurologa? Neurolog może dać skierowanie na tomografie mózgu, albo inne badania. Jeśli będzie OK, to będzie można tę przyczynę wykluczyć. Jest Pan 18-latkiem, rozumiem, że przygotowuje się Pan do matury, dużo się Pan uczy. Zbyt duże napięcie związane z nauką może być powodem takiego stanu. Istotnych czynników może być jeszcze więcej. O tym wszystkim warto porozmawiać z psychologiem, a jednoczesnie nauczyć się wyznaczać czas dla aktywnego fizycznego relaksu

Czy coś się wydarzyło ostatnio trudnego? Ważnego? Był Pan pod wpływem stresu? Przechodził przez ważne zmiany?
Czy ma Pan jakieś inne objawy lub zaburzenia?
Takie objawy, jakie Pan opisuje mogą sygnalizować poważniejsze zaburzenia (np depresyjne), ale mogą być tez oznaka przemęczenia i potrzeby zmiany trybu życia
Może warto by przyjrzał się temu lekarz psychiatra?