Dlaczego mam te problemy z koncentracją i pamięcią?

Kobieta, 25 lat Od ponad roku mam znaczne problemy z koncentracją i pamięcią. Chodzę jakby we mgle. Nie potrafię nic przemyslec ani ocenić jak w danym momencie należy się zachować. Moje reakcje emocjonalne są jakby zahamowane i spowolnione. Mój umysł funkcjonuje tak jak przy gorączce lub po alkoholu. Wyniki EEG i MRI mózgu w normie. Przez rok zażywalam Perazin - 1 tabletke na dobę na uspokojenie. Żyję w ogromnym stresie, jestem DDD, mam nerwicę. Przerwałam studia i nie pracuję, bo nie jestem w stanie. Poczatek moich problemów wiąże się z chorobą górnych dróg oddechowych, możliwe że był to covid19, nie miałam robionych testów, byłam leczona na zapalenie oskrzeli. Bardzo proszę o pomoc. Psychiatrzy i neurolodzy rozkładają ręce, a ja powoli tracę nadzieję na normalne życie.

Z tego co Pani pisze, można podejrzewać , że dominują zaburzenia emocjonalne, spadek nastroju, kłopoty, problemy Najważniejszy kontakt z psychiatra i terapia dla DDD , wsparcie psychologiczne, Przyjazna rozmowa, zastanowienie sie nad najlepszym leczeniem poprawą stanu emocjonalnego Pewnie konieczne będą leki przeciw depresyjne i przeciww lękowe !

Po Covid też bywa tzw " mgła mózgowa " ; ważna kompleksowa ocena Pacjenta ; Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Trzeba zadbać o dobrą kondycję i regularne ćwiczenia dla kręgosłupa ! Pozdrawiam i zapraszam; . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog