Co może znaczyć ta sztywność w plecach?

Dzień dobry mam sztywność w kręgosłupie piersiowym i lędźwiowym poza tym odczuwam sztywność w plecach szczególnie po prawej stronie miałam tomografię komputerową kręgosłupa lędźwiowego nic nie wyszło czy to co czuję może być od wątroby albo trzustki ? Czy gdyby coś działo się z trzustką albo wątrobą to by wyszło w tym badaniu czy to musi być odrębne badanie ?

Ważne OBJAWY I PACJENT! Konieczna pełna konsultacja Ocena stanu fizycznego, emocjonalnego, wyników badań ; dieta tryb życia, problemy, stresy, praca, dom.... Okres pandemii, izolacja, lęki, sprzyjają zaburzeniom nastroju, depresji, bez senności.... Brak ruchu, siedzenie - nasilają bóle głowy, karku, apatię ; Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog