Brak energii, problemy z koncentracją i pamięcią

Zaobserwowałam u siebie brak energii, niechęć do aktywności fizycznej, ciągłą senność, przybieranie na wadze, problemy z koncentracją i pamięcią, przy czym dodam że mam niski puls i ciśnienie krwi. Objawy doskwierają na codzień, utrudniają naukę, powodują stany depresyjne.

Witam serdecznie,
Brak energii, senność, problemy z koncentracją uwagi i pamięcią mogą mieć podłoże fizyczne jak i psychiczne. Na początku konieczne jest wykluczenie przyczyn somatycznych, dlatego radziłabym iść do lekarza pierwszego kontaktu i wykonać podstawowe badania. Jeśli ich wyniki będą dobre, wtedy skonsultuj się z psychologiem.
Pozdrawiam

Witam, przedstawione przez Panią objawy mogą dotyczyć problemów natury somatycznej - mogą być zwiastunem jakiejś choroby, ale także i natury psychologicznej. Zanim trafi Pani na rozmowę z psychologiem zachęcam do wizyty u lekarza internisty. Być może zleci Pani badania, które potwierdzą lub wykluczą przyczynę organiczną. Jeżeli okaże się, że jest Pani zdrowa somatycznie, a objawy te wskazują np. na zaburzenia depresyjne to pomocna będzie psychoterapia. Lepiej nie czekać, gdyż niezależnie od źródła problemu, nie leczona choroba somatyczna czy depresja mogą się pogłębiać i zaostrzać swoje objawy. Pozdrawiam i życzę powodzenia.