Kto diagnozuje problemy z mózgiem oraz pamięcią i koncentracją?

Kto diagnozuje problemy z mózgiem oraz pamięcią i koncentracją? Czy badania psychologiczne wystarczą? Czy można sobie od dzieciństwa zapracować na problemy z mózgiem poprzez swoje lęki i wycofywanie się z wielu aktywności? Być "na nie" i nie wykształcić sobie nawyków, wiedzy umiejętności? Z wszystkim problem?

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, diagnozowaniem problemów z pamięcią, koncentracją zajmuje się zarówno neurolog jak i psycholog. Natomiast objawy, które Pani opisuje wymagają raczej konsultacji psychologicznej.Pozdrawiam M.Prus

Witam,
Co do pamięci i koncentracji, to są oczywiście badania psychologiczne , które diagnozują takie problemy.
Z lękami, wycofaniem można sobie poradzić jeśli skorzysta pani z psychoterapii własnej.
Pozdrawiam