Czy problemy z pamięcią i koncentracji to objawy guza mózgu?

Witam. Moje pytanie jest następujące. Czy gdy przychodzą do państwa pacjenci z guzem mózgu, to czy wielu z nich doświadczało takich objawów jak problemy z pamięcią i koncentracją, albo zmiana charakteru? Jeśli tak, to czy to były bardzo zauważalne objawy? Chodzi mi o osoby w młodym wieku ( 15-20 lat )? Czy to są częste objawy zgłaszane przez pacjentów czy jednak dominują inne? Jak to wygląda? Proszę o odpowiedź :)

Witam l,

wskazana jest konsultacja i szczegółowa diagnostyka neurologiczna, np. rezonans magnetyczny. Problemy z zapamiętywaniem - osłabienie koncentracji i uwagi obserwuje się w przebiegu depresji, w tym celu zalecana jest konsultacja psychiatryczne.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią Serdecznie,

Problemy z pamięcią i koncentracją, czasami są i często nie są związane z guzem mózgu.
Na Pani pytanie bardziej precyzyjnie może odpowiedzieć lekarz neurochirurg, po ewentualnym wglądzie wyniku badań.

Z przesłaniem wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej.gmail.com