Problemy z zasypianiem i budzenie się z uczuciem lęku

Witam od jakiegoś czasu mam problemy z zasypianiem chodzi o to że gdy położe się spać i zamykam oczy to za chwilę budzę się z przyspieszonym biciem serca ,strachem i brakiem złapania oddechu dzieje się to przez jakieś dwie godziny A potem zasypiam nic nie pamiętając .prosze O pomoc

To co się u Pana dzieje to zaburzenia lękowe. Nie wiem jak wygląda Pana dzień, jednak w nocy na poziomie nieświadomym odreaguje Pan jakieś stresujące sytuacje lub jakieś obawy dotyczące teraźniejszości lub przyszłości. Noc jest takim momentem, kiedy relaksujemy się i stąd wiele lęków uruchamia się w nocy, wyniku czego pojawiają się problemy z zasypianiem lub wybudzeniem. Może podjąć Pan psychoterapię, która jest bardzo skuteczna w leczeniu stanów lękowych lub udać się do psychiatry po leki wyciszające objawy. Leki są zawsze rozwiązaniem tymczasowym. Polecam psychoterapię.

Witam,
informacje, jakie zawarł Pan w pytaniu nie są wystarczające do stawiania diagnoz. Ważne byłoby bowiem rozszerzenie danych na temat okresu trwania takich objawów, momentu kiedy ich Pan doświadczył po raz pierwszy, czy objawy przyspieszonego bicia serca obserwuje Pan również w dzień? Aby lepiej poznać podłoże doświadczanych trudności warto byłoby, aby skonsultował się Pan z lekarzem rodzinnym. W ten sposób będzie można wyeliminować ewentualne somatyczne podłoże dolegliwości. Jeśli podstawowe badania niczego nie wykażą wówczas prawdopodobną przyczyną mogą być stany/zaburzenia lękowe. W takiej sytuacji warto byłoby skorzystać z pomocy psychiatry lub psychoterapeuty. Ważne jest przy tym, aby wiedział Pan że jeśli opisywane dolegliwości mają podłoże w nadmiernym lęku, to jak najbardziej są one możliwe do leczenia.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry, Pana objawy mogę wynikać z lęku. Jeżeli w ciągu najbliższych kilku tygodni sytuacja nie ulegnie zmianie zachęcam do kontaktu z psychologiem - psychoterapeutą w celu postawienia pełnej diagnozy, zaleci on dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Źródłem tego typu problemów może być zbyt duży stres i nieefektywne metody radzenia sobie z nim, lub rozwijające się zaburzenie nerwicowe (np. zaburzenie lękowe). Jednakże bez szczegółów niewiele można w tym zakresie powiedzieć. proszę zgłosić się na konsultację psychologiczną, podczas której specjalista zaproponuje kroki działania. Pozdrawiam.

Czy budzi się Pan wyspany? Czy podobne objawy występują w ciągu dnia? Jak opisałby Pan swoje samopoczucie w ostatnim czasie?
Podłożem tych objawów może być lęk/stres. Wtedy polecam wizytę u psychologa w poradni. Warto jednak udać się do lekarza rodzinnego, by przyjrzeć się problemowi pod kątem chorób somatycznych.
Pozdrawiam!