Problemy z zasypianiem u 23-latka

Witam od jakiego jakiegoś czasu mam problem z zasypianiem dzieje się to przez to ze mam wrażenie ze serce mi staje bardzo proszę o pomoc

Witam,

Zachęcam, by umówił Pan wizytę u psychologa/psychoterapeuty i opowiedział o objawach – trudności ze snem, lęku o właściwą pracę serca.
Myślę, że mógłby Pan porozmawiać także z lekarzem, na przykład z lekarzem rodzinnym – choćby po to, by lekarz mógł sprawdzić ewentualne fizyczne podłoże trudności. Jeśli okaże się, że z Pana zdrowiem fizycznym wszystko jest w porządku, będzie Pan wiedział, że trudności mają podłoże psychologiczne. Jeśli Pana trudności mają podłoże psychologiczne, to mogą być wskazaniem do podjęcia psychoterapii.
Objawy które Pan opisał przeżywa wiele osób, w których życiu coś się zmienia lub zmieniło, stoją przed ważnymi decyzjami, przeżywają wewnętrzne konflikty, które trudno im rozwiązać (często te konflikty są częściowo lub całkowicie nieświadome), trudno mówić im o uczuciach, odmawiać innym osobom zrobienia czegoś.
Zachęcam do zatroszczenia się o siebie i wizyt u specjalistów. Dopiero diagnoza wykonana w trakcie takich wizyt pozwoli ustalić najodpowiedniejszą dla Pana formę pomocy.
Pomoc może Pan otrzymać między innymi w Poradniach Zdrowia Psychicznego, czy gabinetach prywatnych psychologów/psychoterapeutów.

Pozdrawiam

Witam Pana. Opisywane przez Pana objawy mają miejsce "od jakiegoś czasu". Warto byłoby się temu przyjrzeć. Może w Pana życiu miały miejsce jakieś wydarzenia, okoliczności, które są źródłem opisanych objawów. Sen należy do naturalnego rytmu każdego człowieka. Po czasie aktywności nasz organizm potrzebuje stanu spoczynku (snu). Jeśli nic nie zaburza tego rytmu przechodzenie z jednego stanu w drugi odbywa się w sposób płynny. Jeśli jednak w naszym układzie nerwowym pozostaje lub narasta napięcie przejście w stan odpoczynku może być bardzo trudne. Z Pana dolegliwościami może być związany duży lęk i stres. Wówczas warto poszukać pomocy psychologa, który pomoże Panu upewnić się co do źródła Pana objawów. Możliwa też będzie wówczas praca nad ich redukcją. Równolegle warto się upewnić czy wszystko w porządku z Pana zdrowiem somatycznym. Pozdrawiam Pana.