Uporczywe drżenie rąk z powodu stresu

Dobry wieczór ciężko określić o co chodzi w moim pytaniu dla niektórych może wydawać się że to problem natury wiadomej alkohol czy tego typu sprawy i objawy jego nadmiaru,nie mam z tym problemu!!! chodzi mi ogólnie o drzace ręce bez wiadomej przyczyny nie w wyniku stresu, tak poprostu, w przypadku stresu problem się pogłębia i nie wiem co z tym zrobić nie jest to normalne a wręcz denerwujące i uciążliwe w normalnym toku życia, proszę o pomoc bo nie wiem gdzie szukać problemu.

Witam,

Zachęcam do kontaktu z lekarzem i omówienie z nim/sprawdzenie w badaniach (zgodnie z zaleceniami czy sugestiami lekarza), czy objaw ma jakiś związek ze zdrowiem fizycznym, czy nie.
Zachęcam także do konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą. Tak dla przykładu: zwykła gorączka może być objawem toczącego się stanu zapalnego w organizmie - wizyta czy wizyty u lekarza i diagnoza jest po to, by sprawdzić jaki to stan zapalny stoi za gorączką i jakie wobec tego należy włączyć leczenie. Gdy się włączy odpowiednie leczenie i usunie stan zapalny, objaw (gorączka) zniknie.
Jeśli drżenie rąk ma podłoże emocjonalne, to być może jest objawem toczących się w Pana emocjach różnych wewnętrznych konfliktów. Takie konflikty są często zupełnie nieświadome. Wizyty w gabinecie psychologa, psychoterapeuty, czy też podjęcie psychoterapii może Panu pomóc zrozumieć objaw i usunąć przyczynę, a wtedy objaw ustąpi.
Jeśli jakieś objawy somatyczne mają podłoże w psychice, często tylko wydają się bezsensowne, nielogiczne, pozbawione przyczyny. Tak naprawdę mają przyczynę i swoje znaczenie - trzeba tylko nad tym popracować. W tym może pomóc psychoterapia.

Pozdrawiam

Witam Pana. Na podstawie Pana opisu wnioskuję, że nie był Pan ze swoim problemem u specjalisty. Warto zacząć od lekarza rodzinnego i opisać mu swojej objawy. Ma Pan wtedy szansę otrzymać skierowanie na niezbędne badania. W pierwszej kolejności trzeba się upewnić jakie podłoże ma opisywany przez Pana objaw (fizjologiczne czy psychologiczne, trzecia możliwość to połączenie obu). Jeśli na podstawie badań zostanie rozstrzygnięta przyczyna to następnym krokiem będzie zastosowanie odpowiedniego leczenia. Jeśli wszystkie zalecone badania będą w normie można wtedy szukać przyczyn bardziej w podłożu psychologicznym. Wówczas dostanie Pan stosowną sugestię by zgłosić się do psychologa. Napisał Pan, że przy pojawiającym się stresie to drżenie nasila się i to może być dowód, że te dwa aspekty fizjologiczny i psychologiczny są ze sobą w interakcji. Może być też ważne od kiedy Pan to drżenie u siebie obserwuje. Być może pojawia się u Pan wstyd czy zażenowanie bo napisał Pan, że może być postrzegany jako osoba z problemem alkoholowym. Napiszę wprost to co niektórzy ludzie sobie pomyślą nie jest teraz ważne, najważniejsze jest Pana zdrowie. Proszę o nie zadbać. Pozdrawiam Pana.