Co powoduje stany lękowe i niespokojny sen?

Dzień dobry! Mam taki problem, który pojawił się 3 lata temu i stopniowo narasta. Śpię bardzo nerwowo: prawie co noc mam przywidzenia we śnie, że stało się coś złego (np. dywan w pokoju wydaje mi się wodą, która zalała mieszkanie, hałas za oknem interpretuję, że ktoś obcy jest w mieszkaniu), nieświadomie zrywam się, chodzę, czasem krzyczę, ubieram się, zamykam okno itp. Budzę się po kilku sekundach w trakcie tych czynności. Poza tym śpię normalnie. Co mam robić, żeby się tego pozbyć?

Witam Pana
W sytuacjach szczególnie obciążających, na plan
pierwszy wysuwa się lęk i napięcie.
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują
życie ale też przynoszą poczucie
niepewności i zagubienia, ograniczają
niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie
w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe
należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam do psychoterapii, która jest
najskuteczniejszym sposobem dotarcia
do przyczyny lęku i znalezienia właściwego
rozwiązania problemu .
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są konsultacje
online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam Pana Serdecznie,

Nie ma możliwości zdiagnozowania na Portalu, występujących u Pana objawów.

Na początek proszę udać się na wstępną konsultację do lekarza pierwszego kontaktu, który zadecyduje o planie diagnostycznym dla Pana.

Proszę nie czekać.

Życzę Panu tylko spokojnego snu,
Irena Mielnik-Madej

Dzień dobry.
To co się wydarza w Pana snach, może być odzwierciedleniem niepokoju i lęków, których Pan doświadcza w realnym świecie. Pisze Pan, że problemy ze snem rozpoczęły się 3 lata temu. Czy miało wtedy miejsce jakieś szczególne wydarzenie, zmiany w Pana życiu?
Czy aktualnie przeżywa Pan stres związany z relacjami z innymi ludźmi, pracą ?

Zachęcam Pana do bezpośredniej konsultacji z psychoterapeutą, podczas których mógłby Pan poszukać odpowiedzi na powyższe i szereg innych pytań dotyczących Pana życia. Dotarcie do źródeł Pana niepokoju umożliwi pracę nad pozytywną zmianą.

Pozdrawiam i życzę odnalezienia spokoju i radości.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska

Witam Pana. Skuteczna pomoc jest możliwa dzięki precyzyjnej diagnozie. Pana objawy mogą wynikać z różnych źródeł. Warto upewnić się u lekarza (dzięki zleconym przez niego badaniom), że z Pana zdrowiem somatycznym jest wszystko w porządku. Warto też upewnić się wizytą u psychologa czy Pana objawy nie mają natury psychogennej (czasem problemy ze snem związane są ze stresem w obecnym życiu lub są wynikiem przeżytych sytuacji traumatycznych w przeszłości). Proszę skontaktować się ze specjalistami w kontakcie bezpośrednim. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/