Co powoduje uczucie lęku i zaburzenia nastroju?

Mam 40 lat i dziwne objawy-lęk, poczucie choroby, lęk przed nagłą śmiercią, czasami budzę się w nocy z szybko bijącym sercem poprzedzone jest to często snem w którym gdzieś uciekam coś mi się dzieje. Miewam rożne bóle, zmienne nastroje wybuchy złości a czasami opadam z sił tak bez powodu. Ucisk w głowie klatce piersiowej, bóle serca i innych części ciała. jakiś czas temu w czasie ataku lęku miałem problemy z widzeniem w lewym oku- jakieś zygzaki siatka itp. Badania krwi i inne ok.Ratunku!

Witam Pana
W zaburzeniach nerwicowych, w sytuacjach
szczególnie obciążających, na plan pierwszy
wysuwa się lęk i napięcie.
Lęk, którego przyczyna jest nieuświadomiona,
często przyjmuje postać różnych fobii – stąd
u Pana lęk przed śmiercią.
Prawdopodobnie stres i jakieś przykre
doświadczenia z przeszłości wywołały u Pana
bezpodstawny, a jednak dla Pana przeraźliwy lęk.
Każdy lęk, również ten przed śmiercią.
przyczynia się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący
na tanatofobię odczuwają różne objawy
wywołane rozchwianiem
równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
kołatanie serca, przyspieszone tętno,
bóle głowy i wiele innych dolegliwości,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Nie możemy wybrać czasu, miejsca i sposobu
umierania, ale możemy wybrać sposób,
w jaki spędzimy resztę życia.
Przed Panem wiele długich lat życia.
Ważne, żeby przeżył je Pan ciesząc
się każdym dniem swojego życia
i czerpiąc z niego to, co najlepsze.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam, napisał Pan że czuje lęk, również przed nagłą śmiercią, budzi się w nocy, odczuwa różne bóle, zmienne nastroje, wybuchy złości, brak energii. Jeżeli nie ma uzasadnienia, wytłumaczenia objawów z przyczyn medycznych, wyniki badań ma Pan w normie, a wciąż martwi się Pan o swój stan zdrowia, czuje lęk związany z objawami, warto skonsultować się z psychiatrą i psychologiem. Objawy fizyczne i lęk o zdrowie może mieć również podłoże emocjonalne. Pozdrawiam serdecznie

Prawdopodobnie cierpi Pan za nerwicę, która łączy się z tzw. ciągłym podenerwowaniem, napięciem, denerwowaniem się, a w rzeczywistości oznacza dolegliwości lękowe, do których poza zaburzeniami poznawczymi, np. zaburzeniem koncentracji i pamięci, występują również objawy somatyczne. Lęk jest osiowym objawem nerwicy. Sugeruję Panu bezpośrednią konsultację u psychologa w Pana miejscu zamieszkania bądź konsultację on-line ze mną. Pracuję także poprzez Skype i telefon.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam,
z opisu Pana objawów wynika, że mamy do czynienia z objawami nerwicy (aktualnie określanymi jako zaburzenia lękowe) której zawsze podłożem jest silny, wewnętrzny lęk. Zaburzenia nerwicowe to duża grupa zaburzeń w Pana przypadku, skłaniałbym się w kierunku zespołu lęku napadowego z symptomami zaburzeń psychosomatycznych (ucisk w głowie klatce piersiowej, bóle serca i innych części ciała) jednakże aby potwierdzić że są to objawy psych-somatyczne konieczne będą badania organów które dają objawy bólowe tak aby wykluczyć podłoże somatyczne tych objawów (wykluczyć chorobę somatyczną, dysfunkcję któregoś z organów)

Zmiany nastroju i ogólnie obniżony nastrój to wtórny objaw który bardzo często towarzyszy zaburzeniom lękowym i jest to reakcja na uciążliwe objawy nerwicowe.

Najlepsze efekty daje psychoterapia prowadzona w nurcie poznawczo-behawioralnym połączona z farmakoterapią. Należy pamiętać że leki działają jedynie objawowo, nie lecza przyczyny nerwicy. Można powiedzieć że leki stwarzają odpowiedni grunt emocjonalny do zadziałania technik psychoterapeutycznych, wyciszają objawy lękowe.

Zapraszam na wizytę albo do kontaktu on-line wspólnie postaramy się znaleźć przyczynę Pańskiego podwyższonego lęku.

Pozdrawiam
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta
Zapraszam do odwiedzenia mojej strony na facebooku:
https://www.facebook.com/MmaTerapia