Odrealnienie, problemy ze wzrokiem i kołatanie serca

Mam 22 lata i ostatnio jest coś nie tak ze mną: -odrealnienie -problem ze wzrokiem -kołatanie serca -problem z zasypianiem Nie lubie wychodzić z domu bo czuje się niepewnie. Dodam, że żyje w dużym stresie i pod presją, że "coś musze". Czy takie objawy mogą przejść same? Lek. rodz. wysyła mnie do psychiatry ale mam pytanie jest szansa, że obudzę się nagle rano i wszystko będzie ok? Mam jeszcze wrażenie jakby moje IQ spadło o 50%, brak koncentracji i kontaktu ze światem, co się dzieje?

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Myślę, że warto skorzystać z rady lek. rodzinnego i skonsultować się z psychiatrą. Nie wykluczałbym również podłoża somatycznego Pana objawów. Na pewno warto również skorzystać ze spotkania z terapeutą, który pomoże Panu w poradzeniu sobie ze stresem i uwolnienia się z pod presji.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter

Obawiam się, że przy takich odczuciach jakie Pan opisuje nie ma za bardzo szansy na to, że wszystko samo wróci do normy. Pana stan nie wziął się z niczego. Należy zbadać podłoże zaistniałych problemów. Dlatego proszę posłuchać lekarza rodzinnego i udać się na konsultację do psychiatry. Pomocna może okazać się też wsparcie psychologa/terapeuty.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, jeżeli lekarz rodzinny wykluczył przyczyny czysto somatyczne uważam że zdecydowanie warto udać się na konsultacje do lekarza psychiatry. Dodatkowo zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty, który zaleci dalsze kroki postępowania, lub podjęcia psychoterapii. Pozdrawiam.