Kiedy dziecko zaczyna mówić?

witam, jestem mamą dwuletniego syna( ur. się 30.062012r) dzisiaj pani ze żłobka powiedziała,że mój syn nie reaguje na to co mówi.Dzisiaj do niego mówiłam po imieniu i nie zawsze zwracał na to uwagę,ale słyszy wszystkie dzięki-gra dźwięki na pianinie i śpiewa po swojemu, reaguje na pukanie do drzwi czy dzwonek,reaguje na muzykę-wtedy tańczy do rytmu i się cieszy.Jeszcze nie mówi-tylko-mama,tata,bajka i po swojemu.nie wiem co mam o tym myśleć.Starszy syn zaczął mówić 2 mi-ce przed 3r.życia.

Proszę sprawdzić czy reaguje na to co Pani mówi i czy uczestniczy w zabawach z Panią - musza byc atrakcyjne. Syn ma 2 latka, to okres buntu być może wcześniej Pani ze żłobka nie reagowala na jego wołanie, albo mu nie odpowiada z jakiegoś względu. Proszę kupić
synkowi płyty z bajkami, czytać mu głośno codziennie przed snem, ale proszę pamietać,aby bajki nie były zbyt długie. I często naśladować odgłosy zwierzat i najbliższego otoczenia. Nie mozna porównywać dzieci, ponieważ kazdy człowiek jest inny. Jezeli mowa nie bedzie sie rozwijała, proszę sprawdzić ponownie słuch i umówić się z neurologiem.

Witam. 2 letnie dziecko powinno już mówić około 300 słów i budować proste zdania - tak podają polskie źródła naukowe. Pani Synek ma skończone 27 miesięcy i wypowiada tylko kilka słów, oraz wypowiada się "po swojemu". Oprócz tego nie zawsze reaguje na swoje imię i polecenia (pań ze żłobka). To niepokojące symptomy. Proszę nie czekać, tylko skonsultować Synka z logopedą specjalizującym się w terapii małych dzieci.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein