Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy dziecko zaczyna mówić?

witam, jestem mamą dwuletniego syna( ur. się 30.062012r) dzisiaj pani ze żłobka powiedziała,że mój syn nie reaguje na to co mówi.Dzisiaj do niego mówiłam po imieniu i nie zawsze zwracał na to uwagę,ale słyszy wszystkie dzięki-gra dźwięki na pianinie i śpiewa po swojemu, reaguje na pukanie do drzwi czy dzwonek,reaguje na muzykę-wtedy tańczy do rytmu i się cieszy.Jeszcze nie mówi-tylko-mama,tata,bajka i po swojemu.nie wiem co mam o tym myśleć.Starszy syn zaczął mówić 2 mi-ce przed 3r.życia.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Proszę sprawdzić czy reaguje na to co Pani mówi i czy uczestniczy w zabawach z Panią - musza byc atrakcyjne. Syn ma 2 latka, to okres buntu być może wcześniej Pani ze żłobka nie reagowala na jego wołanie, albo mu nie odpowiada z jakiegoś względu. Proszę kupić
synkowi płyty z bajkami, czytać mu głośno codziennie przed snem, ale proszę pamietać,aby bajki nie były zbyt długie. I często naśladować odgłosy zwierzat i najbliższego otoczenia. Nie mozna porównywać dzieci, ponieważ kazdy człowiek jest inny. Jezeli mowa nie bedzie sie rozwijała, proszę sprawdzić ponownie słuch i umówić się z neurologiem.

0

Witam. 2 letnie dziecko powinno już mówić około 300 słów i budować proste zdania - tak podają polskie źródła naukowe. Pani Synek ma skończone 27 miesięcy i wypowiada tylko kilka słów, oraz wypowiada się "po swojemu". Oprócz tego nie zawsze reaguje na swoje imię i polecenia (pań ze żłobka). To niepokojące symptomy. Proszę nie czekać, tylko skonsultować Synka z logopedą specjalizującym się w terapii małych dzieci.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy