Czy problemy z mową u 17-miesięcznego dziecka wymagają konsultacji u logopedy?

Witam. Martwi mnie mój syn. Dzisiaj ma 17 miesiecy. Rozwój fizyczny mnie nie martwi: zaczal chodzic 10 msc. Wchodzi po schodach, rzuca piłka, układa klocki, bawi sie autkami, ogólnie zabawkami czy przedmiotami zgodnie z ich przeznaczeniem. Jest bardzo radosny. Martwi mnie, ze nic nie mow: woowiada pojedyncze samogłoski, ładnie literke r, br, baba, bu, gigu, ga (daj), czasami uda mu sie tata powiedziec. Kilka dni temumial zaplenie spojowek i od tego czasu przestal pokazywac gdzie ma oko, uszy itp. Nie wiem czym to jest spowodowane i co robić. Czy juz udac sie dologopedy, czy poczekac:/

Szanowna Pani.

Jeśli jest Pani zaniepokojona rozwojem mowy Synka, to jak najbardziej może się Pani udać na konsultację do logopedy specjalizującego się w diagnozie i terapii małych dzieci tym bardziej, że Pani Synek ma prawie półtora roku, a wypowiada tylko kilka sylab - 18 miesięczne dziecko powinno już mówić 30-50 prostych słów.

Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta, terapeuta SI, terapeuta dzieci ze spektrum autyzmu

http://www.logo-ped.gda.pl