Gdzie szukać pomocy przy ADHD?

Podejrzewam, że mój wnuk może mieć ADHD? Gdzie powinniśmy się udać, aby uzyskać pomoc?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

To bardzo ważne, że szuka Pani fachowej pomocy. Wczesna diagnostyka i ewentualna terapia zwiększają szansę na skuteczną pomoc dziecku. Przeważnie rodzice najpierw zgłaszają się do pediatry lub lekarza rodzinnego. Powinien on wykluczyć wszystkie możliwe choroby somatyczne, których objawy mogą przypominać ADHD. Zwykle leczeniem nadpobudliwości zajmują się w Polsce psychiatrzy dziecięcy. Przyjmują oni np. w poradniach zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Można też szukać pomocy w poradniach psychologiczno- pedagogicznych. Postawienie trafnej diagnozy wymaga od lekarza lub psychologa doświadczenia i najczęściej zajmuje około 2-3 spotkań.