Jak nauczyć się czerpania radości z sukcesów?

Narzeczona ma problem z związkami na skutek awantur rodziców(ojciec furiat), nie umie czerpać radości z osiągnięć, bo nie doceniano jej osiągnięć w domu; na dobre wyniki w szkole mówili,że to normalne i z czego się cieszy,za wygraną w konkursie z WF mówili,że WF to takie nic; za prace domu-zamiast pochwały słyszała,że ma się nie przechwalać, że cokolwiek robi. Jak pomóc jej w czerpaniu radości z osiągnięć i dobrych rzeczy, skoro ilekroć jest dobrze dostaje lęków, że zaraz się coś popsuje?

Dzień dobry.

Wydaje się, że najlepszym sposobem w opisanym przypadku byłoby namówienie narzeczonej na konsultację i terapię psychologiczną.

Pozdrawiam.

Proszę powiedzieć narzeczonej, że świat to róg obfitości, z którego każdy może czerpać ile chce nie uszczuplając dobra innym. Nie panuje równowaga miedzy sukcesami a porażkami lecz odwrotnie sukces przyciąga następny sukces.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam
Żeby Pana narzeczona mogła czerpać radość i satysfakcję z tego co robi, co osiąga musi zmienić nastawienie do samej siebie. Uznać, że jest ważną, wartościową osobą, że może mieć wpływ na swój rozwój i swoje życie.Myślę, że najlepiej będzie jeśli skorzysta z pomocy psychologa, ponieważ dokonywanie takich zmian w sobie jest procesem, który wymaga czasu i konsekwentnej pacy nad sobą.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Dzień dobry!

Wieloletnie trudne doświadczenia w kluczowym okresie życia (dzieciństwo i dorastanie) sprawiają, że partnerka powinna podjąć psychoterapię. Może zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!